Dino park Teufelsschlucht

Neděle byla jasná – rozloučení se s rodiči a odjezd zpět do Belgie. Naši ráno sedli do auta a vydali se směrem Mannheim, Norimberk, Plzeň a finálně Prostějov. A my jsme si naplánovali prohlídku dinoparku Teufelsschlucht a přilehlého skalního města. Nemuseli jsme ani jezdit moc daleko, protože obě dvě atrakce se nachází kousek nad Trevírem.

obrazek obrazek

Dinosauruer Park Teufelsschlucht

Dino park byl pěkný. Dinosaři byli zajímavě namalovaní a u každého byla cedule v němčině a angličtině. Pravdou však je, že když člověk navštíví už několikátý park, tak už jej to nebaví, tak jako u prvního. Ke všemu se přidalo počasí, které bylo spíše na koupání než na procházení se mezi umělými potvorami :-). Pár věcí mě však zaujalo. Ke konci měli dílnu, kde si mohli děti namalovat svého dinosarua (bílou plastovou figurku), či vykutat kousek zkameněliny z pískové cihly a podobně. My jsme zvolili malování a docela se nám to povedlo :-). Poslední část parku byla věnovaná hypotetické zvířeně a fauně za pár miliónů let – něco vypadalo docela zajímavě a něco bylo jako ze sci-fi a člověk by si to na Zemi vůbec nepředstavil. Nakonec jsme dali v Německu téměř povinné bratwursty a vydali se na procházku do lesa.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Skalní město Teufelsschlucht

Procházka skalním městem (tak jak je známe z Prachatic či z Českého ráje) byla doslova vysvobozením, protože tam bylo příjemě chladno. Nejednalo se o bůhvíjak velké skály, ale na hodinovou procházku v lese to stačilo. Já jsem měl v hlavě, že dojdeme až k místnímu vodopádu Irreler Wasserfälle, ale nakonec jsme to v polovině otočili a šli zpět. V místním turistickém a informačním centru jsme dali zmrzku a pivo a tím jsme zakončili náš výlet do Německa.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Závěr

Mě se v Německu náramě líbilo. Počasí nám vyšlo výborně, tedy přesněji na jedničku mínus, protože bylo až moc vedro :-). Těch pár dní jsme si opravdu užili. Oblast kolem řek Mosely a Sáry je opravdu pěkná a těm, kdo si rádi dají dobré víno a zároveň se nebojí šlápnout do pedálů, výlet sem opravdu doporučuji.

Radim | 28. 5. 2017 Ne 21.18 | Cestování, Německo | Tisk | 14x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: