Návštěva Pradědovy galerie v Jiříkově

Tak jsme s Marťou konečně na chalupě a dnes nás taťka vytáhl do Jiříkova do dílny a galerie řezbáře Halouzka. Obzvášť v tyto sváteční dny byla lákadlem galerie dřevěných betlémů a hlavně pak největší betlém přímo od pana Halouzka.

Vstupné je do celého areálu pro dospělé za 50 Kč a děti 30 Kč. U vstupu je hlinito kamenité parkoviště, což jistě potěží mototuristy :-). U pokladny se lze občerstvit a poté vyrazit na obchůzku. Je na co se koukat, hlavně pro děti to musí být zajímavé – všude jsou vyřezávaná zvířátka v životní velikosti, plno medvědů, prolézačky, houpačky, … Betlém byl opravdu velký, podle slov na informačních cedulích ho bude pan Halouzka každý rok o pár soch rozšiřovat. Zajímavostí pro měl byl chov daňků – měli jich tam opravdu hodně :-).

Osobně musím řici, že mě megalomanský styl p. Halouzky moc nenadchl. Preferuji raději krásně opracovanou vypiplanou práci než velké sochy vyráběné jakoby na běžícím pásu.

Více informací lze najít přímo na stránkách tvůrce (Pradědova galerie u Halouzků) nebo různě po netu.

Nějaké naše fotky dodáme později :-).

Radim | 27. 12. 2008 So 10.37 | Mišmaš | Tisk | 516x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: