Výlet do ZOO Lešná

V sobotu ráno jsem v posteli dostala nápad – vyrazíme do ZOO! Už dlouho jsme plánovali, že se musíme podívat ke Zlínu do ZOO Lešná, ale ještě jsme to nezrealizovali. Navíc kamarádka tam byla nedávno a moc se jim tam líbilo. Raďa s Verunkou ještě zajeli na trh a do obchodu pro svačinu, já jsem s Ondrou sbalila věci a zavařila těstoviny do polévky, kterou jsem vzala s sebou do termosky. Asi před 10. h. jsme vyrazili z Olomouce. Cesta nám trvala něco přes hodinku. Docela nás překvapilo, kolik už bylo v ZOO lidí – parkoviště byla skoro plná. Zajeli jsme k zadnímu parkovišti a vystáli si asi půlhodinovou frontu u pokladen. To jsem opravdu nečekala. Počasí nám ale krásně vyšlo a dětem čekání jaksi nevadilo. Po vstupu jsme nejdřív nakrmily ty naše hladové krky a pak se vydali na procházku po ZOO.
zirafy-nahled
Areál ZOO je členěn dle kontinentů – čekala nás tedy prohlídka fauny Afriky, Asie, Austrálie a Jižní Ameriky.
buddha-nahled
Na rozdíl od naší nejbližší olomoucké ZOO zde mají např. slony, nosorožce, tapíry a plno dalších druhů. Zajímavá byla také prohlídka tropického skleníku Yucatan.
slonice-nahled
Asi v půlce prohlídky jsme děti nechali vyřádit na dětském hřišti – Ondra prolézal rozpadlou kládou a Verunka „rýžovala“ zlato.
ryzovani-zlata-nahled skluzavka-nahled
hriste-Ondra-nahled
Dalším lákadlem pro děti je určitě jízda vláčkem, ale ty naše to nijak nevyžadovaly (Ondra se vezl v kočárku a občas tam pustil i Verunku).
vlacek-a-bludiste-nahled
Ke konci trasy jsme dorazili ke krásnému zámku s historickým parkem, kde pěkně kvetly rododenrony a měli jsme co dělat, abychom Verunce bránili v trhání květů. Jeden malý jsme jí utrhnout dovolili – dala jsem jí ho do vlásků na ozdobu.
zamek-nahled rododentrony-V-a-M-nahled
verunka-modelka-nahled
Cestou k autu nás Verunka ještě přemluvila na kolotoč. Ani tedy moc přemlouvat nemusela, protože Raďa se chtěl také svézt:-) a vyrazili spolu na labutě.
kolotoce-nahled

Nakonec jsme odjížděli až po 17. h. a strávili jsme tu krásných 6 hodin. Výlet si určitě někdy zopakujeme, ZOO se neustále rozvíjí a připravuje nové expozice.

Pozn. na konec – na webu ZOO jsem našla info, že se vstupenky dají koupit on-line. Tímto by tedy odpadlo čekání u pokladny. Akorát nevím, zda si tímto koupíte vstupenku na konkrétní datum nebo jak to je.

Martina | 10. 5. 2014 So 13.59 | Cestování, Česká republika | Tisk | 543x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb 0ndra21

Lešnou doporučuji, je to jedna z nejhezčích ZOO u nás.

5. 2. 2015 Čt 06.54

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: