Kesseltse Kip

Kesseltse Kip je umělý pahorek, který vznikl při budování Albert kanálu. Kopec je 8 metrů vysoký a jeho základna je široká 36m. Na vrcholu je posazen rotující obří balvan. Je z něj nádherný panoramatický výhled na okolní vesničky i na Maastricht.

DSC_0005-nahled

Vůbec jsme netušili, že se v blízkosti naší vesničky něco takového nachází. Raďa tento pahorek náhodou objevil 1.11., když jsme se vraceli z cyklovýletu do Zutendaalu a on s Verunkou si k němu udělali krátkou odbočku. Podruhé tam byl Raďa sám někdy na začátku ledna a dnes nás tam vylákal všechny. Během roku tento pahorek není z cyklostezky nad Albert kanálem vůbec vidět. Jen teď v zimě, když je listí opadané, tak ho mezi stromy lze zahlédnout. Taky jsem si nikdy nevšimla schodů, které k němu z cyklostezky vedou.

DSC_0018-nahled

Nahoře na pahorku je obrovský balvan. Raďa až při dnešní třetí návštěvě zjistil, že balvan je otočný! Koho by to taky napadlo, ze? :-) Přišlo mu divné, že pokaždé byl balvan natočený jinak. Tak začal zkoumat a kámen se pohnul! Děti dostaly za odměnu na vrcholu lentilky a vydali jsme se na cestu zpět. Slunce začalo zapadat a domů jsme došli až za tmy po 18. h.

DSC_0011-nahled

Více fotek najde v galerii zde.

Martina | 17. 1. 2015 So 20.42 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 825x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: