Signal de Botrange - nejvyšší vrchol Belgie

Signal de Botrange je nejvyšší bod Belgie. Leží na východě země blízko hranic s Německem v oblasti Hoge Venen. Signal de Botrange má nadmořskou výšku 694 m. Roku 1923 na něm byl postaven 6 m vysoký umělý pahorek, aby bylo možné vystoupit do výšky 700 m n. m.
DSC_0007-nahled
Vzhledem k tomu, že Hoge Venen je bažinatá náhorní plošina, tak nás nečekal žádný náročný výstup. Autem jsme dojeli přímo na „vrchol“.
DSC_0017-nahled DSC_0025-nahled
V turistickém centru jsme si nechali poradit pěknou procházku. Přešli jsme silnici a podél lesa jsme došli dolů do Centre Nature de Botrange. Tady asi hodinu děti řádily na dětském hřišti a já jsem v infocentru pobrala další letáky s výlety. Pak jsme se vrátili zpět k autu.
DSC_0032-nahled DSC_0038-nahled
Počasí nám přálo, sluníčko krásně svítilo, a tak jsme se rozhodli ještě pro jednu procházku. Popojeli jsme autem k Mont Rigi a vydali se na 3 km okruh po dřevěných chodníčcích Fagne de la Poleur. Museli jsme ale dávat pozor, protože sem tam byla prkýnka rozbitá nebo chyběla. Našemu Ondrovi to ale nevadilo – aspoň měl co opravovat :-)
DSC_0054-nahled DSC_0055-nahled
Oblast Hoge Venen je s rozlohou 4100 ha největší přírodní rezervací v Belgii a tvoří ji především rašeliniště, vřesoviště, pastviny, louky a lesy s výjimečnou faunou a flórou. Oblast má neobvykle drsné podnebí s hojnými srážkami (1400 mm ročně na Signal de Botrange, oproti 850 mm v Bruselu), hustými mlhami a vytrvalým sněžením (rekordní množství sněhu – 1,15 m, napadlo 9. února 1953). Nám naštěstí nepršelo a výlet jsme si tak pěkně užili.

Martina | 14. 5. 2015 Čt 22.03 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 774x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: