Věž Eben-Ezer

Věž Eben-Ezer je umístěna u vesničky Eben-Emael a vždy když jedeme z Riemstu do Visé, tak ji míjíme. V jedné zatáčce na chvilku probleskne a ukazuje na vrcholu své roztodivné sochy. Vždy jsme přemítali, co to je, až se jednoho dne Marťa rozhodla, že to prozkoumáme blíže. Sedli jsme tedy do auta a přesunuli jsme se vzdušnou čarou asi o 10 kilometrů na jihozápad.
DSC_0558-nahled
Zaparkovat se dá přímo u věže, kde leží malé zablácené parkoviště. Nejdřív jsme se rozhodli, že prozkoumáme věž a poté její okolí. Nakonec jsme byli překvapeni, že věž je vlastně muzeum a umělecké dílo v jednom, které bylo postaveno Robertem Garcetem. Vstupné bylo pár euro, a tak jsme vylezli až na vrchol věže, ze kterého byl krásný výhled do okolí. Po minulém týdnu s haldami sněhu v Ardenách to byl téměř jarní pohled. Kromě jiných věcí byl Robert Garcet i geolog, a tak v mnoha místnostech byly ukázky zkamenělin, které vykopal v okolí. Pro holandsky/francouzky mluvící zde bylo i plno videoprezentací a textů, …
obrazek obrazek
Poté jsme si prošli přilehlý park s různými sochami a skulpturami na různá témata, převážně o míru, lásce, svobodě, lidskosti a odporu ke zbraním. Mě osobně se toto moderní umění, které v sobě neslo převážně symboliku, moc nelíbí. Park jsme proto prošli docela svižně, vrátili jsme půjčené materiály v angličtině a vyrazili na delší procházku po zelené turistické značce podél potoka Le Geer a zpět po hřebeni k autu.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Procházka po zelené

DSC_0560-nahled
A shrnutí? Opravdu velmi zajímavě strávené odpoledne. Věž a přilehlé okolí nabízí rozhodně více, než jsme my byli schopni využít. Procházka byla tak akorát, abychom se provětrali na čerstvém vzduchu a trochu unavili :-). A také trochu zablátili – někteří experti měli bláto snad až za ušima.

Radim | 29. 1. 2017 Ne 22.23 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 264x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb jana

Díky za tip na super výlet :)

28. 4. 2017 Pá 23.16

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: