Parní vláčky v Katwijk - Leidenu

O podzimních prázdninách jsem se s dětmi vypravila do malého železničního muzea u Leidenu. Největším lákadlem byla samozřejmě projížďka parním vláčkem, která byla v ceně vstupného.
IMG_20181023_142925-nahled
Přijeli jsme sem po 14. hodině. V historické nádražní budově jsme si koupili vstupenky. Platila jsem jen já, jelikož pro děti tu měli během prázdnin speciální akci – pokud si donesou svého mazlíčka (plyšáka), tak mají vstup zdarma. Podle plánku jsme se vydali muzeum prozkoumat. V několika budovách jsme viděli historické parní lokomotivy, dieselové lokomotivy, starý poštovní vůz, koleje, které vedly do skleníků, výhybky, modely, dílny atd. Super bylo, že bylo dovoleno se všeho dotýkat a vylézt si na jakoukoliv lokomotivu.
obrazek obrazek obrazek obrazek
V 15 hodin jsme nastoupili do parního vláčku a jeli na projížďku kolem Valkenburgského jezera. Tedy vlastně jen do půlky, kde strojvůdci přehodili lokomotivu a jeli jsme zpět. Strašně foukalo, na jezeře se proháněli windsurfaři a nabírali neskutečnou rychlost.
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
V 16 hodin jsme jeli domů.

Martina | 23. 10. 2018 Út 22.18 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 116x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: