Keukenhof

Podle návštěvnosti mi připadá, že Keukenhof musí znát téměř celý svět. Kupodivu jsem však o něm předtím, než jsme se přistěhovali do Nizozemska neslyšel. A o co tedy jde? Květinový park v samém srdci holandského květinového regionu, kde různé společnosti z okolí prezentují svoji nabídku. Mají to tam velice pěkně uděláno a za poslední roky se z toho v dubnu a květnu stal magnet pro turisty. Prohlídku rozhodně doporučuji, ale musíte počítat s opravdu velkým množstvím lidí. Trochu mi to připomínalo Olomouckou Flóru bez stánků, posunutou o úroveň výše :-).

DSC_0494-nahled

Pod vlivem tolika pěkných květin jsem měl hned pocit, že nechci už v životě dělat nic jiného než zahradničit a pěstovat pěkná kvítka. Opravdu! Tolik pěkných tulipánů, hyacintů a narcisů jsem v životě ještě neviděl. Vše je umě vysázeno a zakomponováno v celém parku s pěkným jezírkem uprostřed.

obrazek obrazek obrazek obrazek

Trochu jsme měli „smůlu“ s počasím, protože sice bylo slunečno, ale byla docela zima a foukalo. Navíc to už byl pátý den našeho výletového maratonu a Ondra, už toho měl asi plné zuby, a tak na začátku protestoval.

DSC_0541-nahled

Kromě květin se mi líbil i pavilon, kde bylo vysvětleno, jak Holanďané přišli k tulipánu (původně z Pamíru), jak jej pěstují a kříží.

V různých pavilónech tam mají tzv. Flower shows. Mě se libila prezentace „Orchid show“ v Beatrix pavilonu, protože tam měli opravdu krásné orchideje nepředstavitelných barev. V Oranje Nassau pavilonu jsme zastihli Gerberashow. Ve velkém pavilónu Willem-Alexander měli záhonky snad s tisíci různými druhy tulipánů. Prostě krása.

DSC_0607-nahled

Na východní straně se nachází větrný mlýn s ochozem a pěknou vyhlídkou na barevná pole tulipánů a hyacintů. Na prohlídku z výšky se však stála nemalá fronta, takže jsme to vzdali a šli si místo toho zbaštit pár sušenek :-).

obrazek obrazek obrazek

V parku je i dětské hřiště, malý dvorek se zvířátky a labyrint.

Mapu zahrady pro rok 2019 najdete zde. Cena pro dospělé je 17 €, děti 8 € a parkování 6 €.

Radim | 9. 4. 2019 Út 18.37 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 130x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: