Vánoční trhy v Leidenu

Letos jsme měli celkem jasno v tom, kam se pojedeme podívat na vánoční trhy. Navíc jsme se domluvili na hromadné akci s kamarády a potkali jsme se všichni v sobotu v podvečer v Leidenu. Chtěli jsme vidět trh za světla, a pak si ho užít i ve večerním vánočním osvětlení. Počasí bylo typicky holandské. Několik výživných dešťových přeháněk po obědě nás skoro odradilo a váhali jsme, jestli jet nebo ne.
IMG_20191214_165239-nahled
Vánoční trh v Leidenu je neobyčejný tím, že se jedná o plovoucí trh. Nachází se v historickém centru Leidenu na řece Nieuwe Rijn a dřevěné stánky jsou postaveny na plošině, která se jakoby vznáší na vodě. V blízkosti trhu se také nachází plovoucí kluziště. Ve stáncích si můžete koupit klasické vánoční zboží, suvenýry a typické dobroty jako bratwurst, hranolky, svařené víno, horkou čokoládu atd. Po projití trhu a uspokojení našich bříšek jsme se ještě vydali ke kostelu Hooglandse Kerk. Přečetla jsem si totiž, že dnes bude výjimečně otevřený pro veřejnost. Kostel nás nadchnul z několika důvodů: vevnitř byl nádherně nasvícený, dostali jsme zde zdarma svařené víno a horkou čokoládu, všichni jsme si zašli na wc, poslechli si paní hrající na varhany a děti si udělaly pár fotek v betlémě. Před kostelem stál nazdobený vánoční strom, který zrovna dneska slavnostně rozsvěcovali. Cestou na vlak jsme ještě vylezli na hrad De Burcht a v 19:31 jsme všichni společně jeli směr domů.
obrazek obrazek obrazek obrazek

Martina | 14. 12. 2019 So 16.17 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 67x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb Osvětlení

Super článek díky !

28. 2. 2020 Pá 09.59

[2]reagujmejlweb Osvětlení

Super článek díky moc

28. 2. 2020 Pá 10.00

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: