Šumava - odjezd a resumé

Hned ráno jsme vyklidili apartmán a vyrazili jsme na cestu zpět na Moravu. Docela nám to uběhlo. V Brně jsme se stavili na návštěvě u Radi a Darči – zbaštili jsme pizzu, pokecali a nechali trochu vyblnout děcka a pokračovali dál do Prostějova.

Penzion

Penzion je umístěn asi kilometr od silnice uprostřed pastvin a lesů – prostě idylka. Uděluji 9,5 bodu :-) (ten půlbod si vždy schovávám na nějaké případné zlepšení). Možná se o něj místní až trochu choulostivě starali a říkali, co smíme a nesmíme dělat, ale asi to tak má být. Klukům trochu vadila předražená točená Plzeň (byla fakt dobrá), ale to jsou asi jediné mini-mínusy. Pokoje byly dobře zařízené, kuchyňky měly vše, co bylo potřeba, … prostě super. Ve spodní části jedné z budov byla velká tělocvična, která se hodila během dopoledních dešťů. Večer jsme vždy sedávali v restauraci/společenské místnosti v hlavní budově. Dvakrát jsme venku grilovali na přilehlém ohništi s grilem.

obrazek obrazek obrazek

Šumava

Překvapilo mě, jak jsou některá místa opuštěná a na některých je nával turistů. Rád si čtu příběhy o životě našich nedávných předků, a tady jsou místa, kde to opravdu na člověka dýchne minulostí. Líbí se mi, že i v muzeích tomu dávají prostor a ukazují, jak v těchto místech lidé žili. Snažím se dětem vysvětlit, že to, jak dnes žijí, je nebetyčný luxus. Byl jsem nadšen, že informační centra a i naučné stezky byly udržované, pěkné a moderní.

Co jsme nezvládli

Další zajímavé tipy

  • Baumwipfelpfad – stezka do korun stromů u obce Neuschönau
  • Srní a vlčí výběh

Radim | 8. 8. 2020 So 22.24 | Cestování, Česká republika | Tisk | 45x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: