Cyklovýlet na Suchý

Po dlouhé době jsme se domluvili s babičkou a dědou, aby nám pohlídali děti a sami jsme vyrazili na cyklovýlet. Já jsem se chtěl podívat na rozhlednu Kopaninu, která se nachází nad Repechama. Abychom jen nevyjeli slavný „Repešák“, tak jsme si otočku naplánovali až na koupališti a kempu na Suchým, kde nám Vlastík vychválil nějakou dobrou baštu.

20200812_151656-nahled

Předání dětí a zabezpečení půjčených kol jsme zvládli večer před výletem, a tak jsme ráno na pohodu vstali a vyrazili. Repešským údolím se jelo perfektně, a tak jsme za hodinu a něco byli na rozhledně. Marťu ten kopec nějak schvátil, a tak byla na vrcholové plošině rudá jak rak a musela si na chvíli lehnout :-). Mě překvapil vstup, tj. plně automatický turniket na mince a též karty – to jsem teda čučel. Výhled byl fajn.

obrazek obrazek obrazek

U rybníka na Suchým je kemp, kde to docela žilo – též jsem čučel s otevřenou pusou. Vybrali jsme jednu z místních restaurací a dali si těstoviny/pizzu. Já jsem na chvíli vlezl do vody, a pak jsme vyrazili zpět. Tedy né úplně, protože nejdřív jsme vyměnili píchlou duši, a museli se u toho smát, jak vypadá náhradní schovaná v taštičce pro tyto případy – byla asi 3×-4× lepená :-). Po shlédnutí tohoto vybavení, jsme začali prosit „cyklistického“ boha, ať nám dopřeje dojeti domů.

obrazek

Na zpáteční cestě jsme to vzali přes vrchol Skalky, kde se nachází meteoradar Skalky.

20200812_151625-nahled

Celý den se náramně vydařil. Kromě toho, že jsme se na chvíli „osvobodili“ od dětí a udělali si den pro sebe, tak jsme po cestě ještě navštívili dvě rodinky kamarádů. První hned z rána v Mostkovicích a druhou v Repechách na zpáteční cestě. Počasí navíc vyšlo na výbornou :-).

Odkazy na mapy:

Radim | 12. 8. 2020 St 21.23 | Cestování, Česká republika, Cykloturistika | Tisk | 40x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: