Procházka kolem muzea Voorlinden

Mezi Haagem a Wassenaarem se nachází území milionářských vilek, a tak tam dobře zapadá soukromě vlastněné muzeum moderního umění nazvané Voorlinden. Je ukryto mezi stromy a hned za ním začínají duny, které se táhnou až k moři. Všechna muzea jsou zavřená, takže i toto, ale to vůbec nevadí. Řekli jsme si, že parkoviště u muzea využijeme jako startovní bod naší odpolední vycházky.

20210130_163924-nahled

Autem jsme na parkovišti u muzea byli asi za pět minut (je to opravdu kousek od nás). Koukli jsme na zajímavou budovu muzea a vyrazili směrem k lesu. Tam jsme zjistili, že po pár desítkách metrů vyrůstá velká duna, a tak jsme si řekli, že vylezeme nahoru a podíváme se po okolí.

20210130_154150-nahled

Nahoře byl pěkný výhled – byly vidět věžáky v Haagu a velké lodě na moři. V dunách se klikatily spousty vychozených cestiček, a tak jsme se vydali po jedné z nich a později se napojili na červenou turistickou značku Reeënroute. Ta nás zavedla až na parkoviště Kievietsduin, které jsme nedávno využili jako východiště pro jinou naši procházku.

Cestou zpět jsme lízli okraj Wassenaaru, koukli se na zmíněné milionářské vilky a dostali se na Buurtweg. Po ní jsme se už docela rychle dostali na parkoviště s naším autem. Kolem cesty už rostly sněženky a na přilehlých pastvinách se pásly zajímavé „asi milionářské“ krávy :-), a tak jsme se s Marťou předháněli, kdo udělá lepší fotku.

Na začátku jsme neuvažovali o tak „velké“ procházce, ale šlo se nám dobře, dětem se v dunách líbilo, a tak nám to ani nepřišlo.

20210130_164047-nahled

Odkazy na mapy:

Radim | 30. 1. 2021 So 21.52 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 23x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: