Austin - Capitol

Můj první delší výlet v Americe :-), ráno vyjíždíme ze San Antonia s tím, že cesta trvá tak hodinu a půl. Cílem je Capitol v Austinu.

Jak jsem za tu chvíli zpozoroval, tak Texasané se pořád chlubí, že mají vše nej – např. jsou největším státem USA, mají nejlepší a největší krávy, největší ranče, atd. :-). I v tomto případě se museli vytáhnout, a tak postavili svůj Capitol v Austinu vyšší než ten originální ve Washingtonu. Prohlídka trvala asi tak hodinu, v úvodní síni pod kopulí byly obrazy guvernérů státu Texas – byl tam i nynější prezident G. W. Bush – musel jsem si ho vyfotit. Pak jsme prošli místnosti senátu a sněmovny. Žádný zázrak. Jak rychle jsme přijeli, tak rychle jsme odjeli. Hned za Austinem jsme zapadli do jedné z tzv. „all-you-can-eat“ restauraci a já jsem to nezvládl a strašně se přežral – byla to první zkušenost s takovým místem. Poté jsme se stavili asi na tři hodiny v mega outletu San Marcos. Můžu říct, že jsem byl uchvácen a v té době se u mě začala tvořit taková malá nákupní horečka:-). Hlavním objektem prodeje byly hadry všeho druhu a samozřejmě i další věci. Výběr byl nepředstavitelný, plno věcí bylo ve slevách, takže se dalo ušetřit, ale jinak ceny byly hodně podobné jako v ostatních mallech. Dostala mě velikost tohoto místa, za ty necelé tři hodiny jsem akorát stihl proběhnout to, co mě opravdu zajímalo. Prostě rychovka, stejně jsem nic nekoupil, protože jsem věděl, že se sem ještě párkrát dostaneme. Na konci domluvené doby jsme se všichni nasáčkovali do autobusu a vyrazili zpět.

Radim | 11. 3. 2007 Ne 11.00 | Cestování, USA | Tisk | 1083x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: