San Antonio

Výlet do San Antonia byl můj první, který jsem v Americe uskutečnil. Autobusem jsem byl v centru tak za půl hodiny. Centrum bylo docela malé a dalo se projít za pár desítek minut, takže jsem pak byl překvapen, když mi kdosi z místních řekl, že je to jedno z největších měst v Americe.

Samozřejmě jsem byl zmatený jako čerstvě vyhrabaná myš :-), koukal na lidi kolem sebe, na ty velká auta, poslouchal ten anglický šum všude kolem mě apod. S kolegou jsme prošli tzv. River Walk, což je uměle vybudovaný a uměle napouštěný kanál protínající střed San Antonia. Nic moc zvláštního, plno restaurací a různých obchůdků po obou stranách kanálu. Po vodě brčálové barvy se lze nechat povozit loďkami – pak mi to přišlo, že nemají v San Antoniu nabídnout co turistům, a tak si vymýšlí podobné atrakce. Prošli jsme střed města a nakonec jsme se zastavili asi u nejdůležitější stavby ve městě, kterou je stará pevnost Alamo. Další zajímavou stavbou je věž „Tower of the Americas“. Během doby strávené u San Antonia jsem byl v centru ještě několikrát, měli jsme rádi pub Pat O’Brien, kde dělali perfektní koktejly. Stihli jsme také známé akce jako Saint Patrick’s Day Parade a Fiesta San Antonio, která trvá několik dní, během kterých městem prochází různé průvody a po celém městě jsou pořádány různé akce. Fiesta je známá po celých státech, tak se do San Antonia v tu dobu sjíždí plno lidí. Lze tu ochutnat různá jídla, hlavně všemožné mexické speciality apod. Já jsem byl v centru během Fiesty dvakrát, s tím že podruhé to bylo na akci nazvané „NIOSA“ (Night In Old San Antonio). Před samotným průvodem proběhl běžecký závod, kde závodníci klusali v různých extravagantních oblečcích. Jak se začalo stmívat, tak začal průvod jehož hlavním bodem byly různé světelné efekty. Bylo to pěkné, ale pak nás to už nebavilo, a tak jsme se přesunuli kousek dál na pivko, navíc později začalo pršet, ale to už byl vlastně i konec průvodu. Úprk domů byl neskutečný :-), za chvíli nebyl v ulicích téměř nikdo, jen neskutečný bordel. Tento problém se však hned vyřešil, protože přijely desítky aut, čistících vozů, které vše v pár minutách uklidily – pro mě to bylo fakt neuvěřitelné :-) a hleděl jsem na to jako bych spadl z višně. Před odjezdem jsme v San Antoniu objevili dobrou hospodu „Flying Saucer“, kde měli asi sedmdesát druhů točených piv a mnoho dalších v lahvích. Navíc měli v pondělí akci, kdy měli pintu točeného piva za dva dolary. Mezi těmito zlevněnými pivy byla i naše „Plzeň“. Jednou nás náš americký kamarád vzal do tzv. Cowboy Dance Hall, což byla obrovská hala, kde v jedné části hrála živá hudba a v druhé bylo rodeo – bylo tam super.

Radim | 10. 3. 2007 So 11.58 | Cestování, USA | Tisk | 587x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: