Vyjížďka za Zoetermeer

Po delší době jsme si vyjeli s Marťou na kole sami. Děti jsme dali ráno do školy a chvíli po deváté vyrazili na dopolední projížďku k Boskoopu a zpět. Marťa na tu stranu jezdí s holkami pravidelně, ale já jsem si chtěl projet přírodní oblast Bentwoude a podívat se na pár větrných mlýnů. Počasí bylo slunečné a odpoledne měly teploty vyšplhat až k 26 °C.

20210616_110249-nahled

Rietveldse Molen

Snažil jsem se vybrat trasu co nejvíce v zeleni a myslím, že se nám to vydařilo. Opět jsme si vychutnávali zdejší vymazlené cyklostezky a já jsem přemýšlel, jak to bude v Čechách. Holt budeme neskutečně rozmlsaní a na podobnou síť cyklostezek budeme moci zapomenout.

Marťa „strašila“ bezvětřím a smogem, ale Nizozemsko opět nepřekvapilo, takže jsme jeli celou cestu až do Boskoopu proti větru. Nazpět jsme to prokličkovali kolem kanálů, pastvin, farem a mlýnů na začátek Leidenu. Objeli jsme ze severu Polderpark Cronesteyn a podél Vlietu jsme jeli domů.

Cestou jsme si vyfotili pár pěkných větrných mlýnů:

20210616_110947-nahled

Gere Molen

Podél silnice N11 jich bylo vidět také pár, ale byly na druhé straně, a tak jsem je ani nefotil.

Kousek za Voorschotenem jsme odbočili na oběd do naší oblíbené zmrzlinárny Tante Tokkie. Tedy né rovnou na zmrzku (ta následovala až po hlavním chodu), ale na palačinky. Mají to tam zajímavě vymyšlené, protože tam mají ovčín, zmrzlinárnu a restauraci na palačinky. My tam vždy chodíme s dětmi jen na zmrzlinu a kouknout na ovečky, ale tentokrát jsme si řekli, že dáme palačinky. Nakonec jsme si vybrali oba stejné – se sýrem, slaninou, rajčaty a cibulí. Docela jsme si pochutnali, ale nic extra to nebylo.

Projížďku jsme si náramně užili. Konečně jsme nemuseli někoho kontrolovat a hlídat. Prostě pohoda za téměř letního dne. Já jsem si ještě na pár hodin odskočil do práce a večer jel do Scheveningenu pokecat a zapít odjezd kolegy z Haagu.

Odkazy na mapy:

Radim | 16. 6. 2021 St 22.11 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 34x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: