Avifauna

Avifauna u městečka Alphen aan den Rijn je další zoologickou zahradou v blízkém okolí Haagu. Avifauna se speciálně zaměřuje na ptactvo. Už dlouho jsme v žádné ZOO nebyli, a tak jsme koupili lístky a nedělní pěkné odpoledne strávili ve společnosti různých ptáků :-).

20210627_143358-nahled

Zahradu jsme se rozhodli obejít proti směru hodinových ručiček, ale s tím, že jsme vynechali dětské hřiště, které jsme si nechali až na konec. Takže to bylo zhruba takto: část „Hoofroute“, „Cuba“, „Vijver“, zbytek „Hoofdroute“ „Uilenberg“ a „Rosarium“.

Na plánku uvidíte, co vás může v Avifauně potkat. Nám se líbili kasuáři, tukani, pelikáni, krásně zbarvení bažanti, různí papoušci, pštrosi, … prostě bylo na co koukat. Zhruba uprostřed je malé občerstvení, a tak jsme dali na posilněnou točenou zmrzlinu a pokračovali dál. Hned vedle měli chvíli poté představení dravých ptáků, ale na tribuny jsme se už nedostali (bylo potřeba je zarezervovat). Zas tak moc to nevadilo, stoupli jsme si u plotu kolem rybníku, u kterého se celá akce odehrávala a dravce jsme také viděli. Sice jsme něco podobného už párkrát viděli, ale tady se nám to líbilo.

20210627_141939-nahled

Ke konci nám zbyl okruh nazvaný „Rosarium“ a dětské hřiště. Tam jsme si s Marťou sedli na volně dostupné židle a nechali jsme naše ratolesti chvíli „vyblbnout“.

20210627_160633-nahled

Je pravda, že Avifauna není takovou tou „velkou“ ZOO s velkými savci, ale právě proto nás zaujala. Množství ptáků a informací o nich bylo ohromující! A na ptáky se fakt dobře koukalo, protože byli zajímaví a často krásně zbarvení :-).

Praktické informace

  • parkoviště se nachází hned vedle ZOO a je zdarma
  • vstupné stojí 18€, ale když máte spořivou manželku, která neustále skenuje kódy od mléka (eurosparen.nl), tak se dostanete na poloviční cenu :-)

Radim | 27. 6. 2021 Ne 14.54 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 12x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: