Esher museum a Full Moon City

V Haagu je plno zajímavých míst a muzeum Escher in The Palace je jedno z nich. Toto muzeum je umístěno v bývalém paláci královny Emmy a obsahuje stálou výstavu nizozemského umělce Mauritse Cornelise Eschera. Ten je známý svými kresbami a grafikami, ve kterých zobrazuje paradoxy perspektivního kreslení, topologické útvary a rozvržení roviny na pravidelné obrazce.

Před návštěvou muzea jsme zašli do restaurace Full Moon City, která je známá svou autentickou kantonskou kuchyní. Marťa už tam jednou byla, a tak nám chtěla předat tuto zajímavou a chutnou zkušenost :-).

20211024_153803-nahled

Full Moon City

Do centra Haagu jsme přijeli na kole (jak jinak, i když já jsem ze začátku protestoval) a k restauraci došli pár stovek metrů pěšky. Měli jsme tam objednaný stůl v čase oběda, na hodinu a půl. Restaurace je opravdu vyhlášená a během chvíle se úplně zaplnila (z poloviny „čínsky“ vypadajícími rodinami). Nechali jsme si donést jasmínový čaj a zkusili dokončit výběr jídla, tak abychom ochutnali, co nejvíce druhů. I když jsme nad tím strávili nějaký čas doma, tak i v restauraci nám dalo chvíli zabrat než jsme se probrali obsáhlým menu. Nakonec jsme vybrali od každého něco a užili si po dlouhé době úplně něco jiného.

Escher in The Palace

Do paláce Escher in The Palace je to z centra kousek (v podstatě je v centru kousek od sídla vlády). Kola jsme tentokrát nechali přímo u muzea, které se nachází na náměstí Lange Voorhout. O Escherově díle se nebudu rozepisovat, stačí když si dáte jeho jméno do vyhledávače a najdete plno informací jak o něm, tak i obrázky z jeho díla.

20211024_164843-nahled

V muzeu se nám všem líbilo. I děti neztratily koncentraci, takže je to očividně zaujalo a bavilo po celou dobu. V přízemí navíc pořádali workshop pro děti, kde si mohl každý vyzkoušet na linorytu svoji vlastní fantazii a zručnost. Ondra se pustil do rytí želvy a Verča si vyryla svoji vlastní ruku :-). Docela se jim to podařilo!

obrazek obrazek

Muzeum neposkytuje žádnou slevu na vstupném a není ani součástí Museumkaart.nl. Myslím si však, že to za tu cenu stojí.

Radim | 24. 10. 2021 Ne 14.58 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 21x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: