On-line mapy

Po koupi GPS a Topo mapy jsem začal dávat dávat výřezy z map s našimi tůrami a profily těchto tras na tyto stránky. Nebyl jsem však ze vzhledu a možností moc nadšený, a tak jsem začal hledat nějaké řešení, kde bych použil jako on-line podklad mapy z www.mapy.cz, http://amapy.atlas.cz/ nebo http://maps.google.com a k těm dodal svá data jako – trasy, body zájmu apod. Chvíli se nedařilo, a pak jsem našel následující.

Česká republika a Evropa

Ze začátku jsem doufal, že mapy na Seznam.cz budou nabízet něco použitelného, ale nic jsem nenašel. Později jsem zjistil, že parametry pro vyhledávání jsou špatné – dával jsem do Google pořád něco jako „on-line maps“, později jsem přišel na kouzelné slovíčko „API“ a začal jsem objevovat kouzelný svět map, javascriptu a všeho ostatního.

Ale vše popřádku!

Seznam.cz

Seznam.cz má http://api.mapy.cz/ – ale přišlo mi to nemasné neslané, navíc s následujícími omezeními:

  • Mapy API lze použít pouze pro nekomerční provoz
  • Mapy API má k dispozici omezené mapové podklady oproti službě Mapy.cz
  • Mapy API má omezený denní počet zobrazení (v současné době 1000 denně)

Tudíž žádná sláva!

Atlas.cz

Pak jsem našel použitelné mapy na Atlas.cz, které vůbec nepoužívám, a takmě ani nenapadly. Atlas.cz nabízí mapy, API k mapám a podporu docela velkoryse. Jako rozcestník a hlavní informační zdroj lze brát stránky o Atlas AMapy API, které mě úplně nadchly a moc děkuji jejím tvůrcům – přišlo mi, že po dlouhé době je tady někdo kdo rozumí své práci.

Začal jsem se v tom trochu hrabat a osvěžovat své zapomenuté znalosti o JavaScriptu. Zatím přemýšlím, že budu z GPSky stahovat soubory ve formátu .gpx (je to XML soubor), ty ukádat na web a dále pak nahrávat pomocí JSON. K této problematice jsem našel následují stránky, které mi pomohly:

Svět

Tady podle mě vede Google Maps a Google Earth – AMapi mi přijdou dobré, ale jsou inspirovány API z Google, které je fakt husté :-). Je více promakané, nabízí více možností, vzhledem k tomu, že se jím zábývá více lidí, lze najít více projektů, rad a pomoci.

Odkazy, které mě zaujaly:

Můj první výtvor:

  • Mapa s navštívenými místy v USA. Nadchlo mě využití souboru KML (KMZ) v Google Earth ale hlavně pak na webu, navíc když to vše jde tak jednoduše naklikat a člověk se s tím nemusí piplat v JavaScriptu. Vytvořenou mapu v Google Maps jsem pak vyexportoval do KML a hodlám ji použít zde na blogu.

Radim | 31. 3. 2008 Po 17.46 | IT | Tisk | 1112x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb Petr

Osobně využívám google maps + street wiew.

8. 8. 2012 St 14.55

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: