Výlet na Smrk a Paprsek

cerny-potok_resize
Dnešní ráno se probouzím ve stavu jako by mě přejel kombajn – vše mě bolí a jsem slabý jak moucha – to vše jako následek včerejší projížďky na Kružberk :-). Venku je však pěkně, sluníčko mi svítí do ksichtu a navíc potřebuji …, a tak vylézám z mého pelechu. Rodiče si vymysleli výlet na Smrk a z něj pak na Paprsek, a tak se k nim přidávám a po kratší snídani vyrážíme autem na Ramzovou.

Objet celé Jeseníky nám trochu trvá, a tak jsme na Ramzové až kolem desáté. V poklidu vyrážíme přes Petříkov, rozcestí Černého potoka a Brousek až na Smrk. Cestou nám trochu poprchává, nad námi se honí mraky a sluníčko prosvítá mezi nimi. Ze Smrku vyrážíme podél hranice a vychutnáváme si pohled na Kralický Sněžník.

nasi-na-smrku_resize boruvci_resize

Podél cesty rostou samé borůvky, nyní tedy ještě nezralé, a tak naši přemýšlí o borůvkových knedlících, které si dají na Paprsku. V restauraci na Paprsku jsme za chvíli, knedlíky samozřejmě mají, a tak jich osm putuje na náš stůl :-) a naši se olizují až za ušima. Já jsem rád, že si můžu sednout, protože mě ještě pořád bolí celé tělo, po dlouhé době si dávám smažený sýr a prolívám to pivem :-). Zpět volíme nejkratší cestu a jdeme tak po červené značce.

Odkazy na mapy:

paprsek-small

Radim | 10. 6. 2008 Út 23.13 | Cestování, Česká republika | Tisk | 622x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: