Svatba Jany a Radka

Jana a Radek před svatební síní

V sobotu jsme s Marťou byli na svatbě Jany a Radka. Svoje „ano“ si řekli ve svatební síni zámku v Náměšti na Hané a hostinu měli uspořádanou v kulturním zařízení obce pár minut od zámku. Svatba se podařila, zábava byla skvělá a jídlo i pití výborné ;-).

Vzhledem k tomu, že jsem šel Radkovi za svědka, snažil jsem se hrát svoji roli svědomitě :-). Před svatební hostinou jsem pronesl proslov a v průběhu následující zábavy jsme vymysleli a zorganizovali několik her. V mnoha případech jsme se nechali inspirovat z netu, ale svatební dar v podobě srdíčka pokrytého padesátikorunami byl náš nápad ;-).

Děkujeme za pozvání.

PS: Radek už dal fotky ze svatby na web, tak se koukněte :-).

Proslov

Docela dlouho jsem přemýšlel o tom, co řeknu během proslovu – řečník zrovna nejsem, někdy koktám, hledám těžce slova … Nakonec jsem hlavně početnému sboru nevěstiných hostů pověděl něco o Radkovi, o tom jak se s Janou seznámili a na konci poblahopřál vše nej :-). Proslov se asi setkal s úspěchem, hosté se dozvěděli něco nového a hlavně se po celou dobu smáli.

Pár užitečných odkazů:

Svatební dary

Budoucí novomanželé nechtěli věcné dary, ale požádali o peněžité, a tak pro nás vznikl problém jak jim je vtipně a originálně předat. Na netu jsme zase našli pár zajímavých nápadů jak s bankovkami, tak i mincemi. Martě se líbil nápad s nafukovacími balónky obsahujícími bankovky, ale to selhalo na héliu či jiném lehkém plynu. Pak jsme přemýšleli o mincích zabalených v celofánu do krabičky od bonbonů. Pro tuto variantu jsme však nesehnali pěkné mince. Podařilo se mi však sehnat balík úplně nových padesátikorunových bankovek. Vznikly dvě varianty využití těchto bankovek:

  • Marťa vymyslela ježečka z vizovického těsta, kterému se dají jako bodliny smotané padesátikoruny
  • Já jsem vymyslel srdíčko, které pokryjeme bankovkami
Martinin ježeček

Martinin ježeček :-)

Skončili jsme nakonec u mé varianty a musím říci, že se nám to fakt podařilo. Všichni byli nadšení a náš dárek hlasitě obdivovali :-) Taky nás to stálo několik hodin úsilí, potu a taky trošku stresu, zda dárek stihneme připravit.

Srdce zabalené v celofánu

Srdce zabalené v celofánu

Jako recesi jsme novomanželům ještě zabalili a předali „základní stavební kámen jejich manželství“.

Pár užitečných odkazů:

Květinky od Lenky Kuchyně od rodičů
Malovaný obraz od Vlastika

Hry

Ze všech her zmíněných na netu jsme vybrali:

  • Hledání nevěsty podle nohy
  • Hledání ženicha podle pozadí
  • Svatební hokej

Pár užitečných odkazů:

Další odkazy:

Radim | 14. 6. 2008 So 19.52 | Mišmaš | Tisk | 24283x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujweb Kristýna

Fakt pěkný „základní stavební kámen jejich manželství“ :-)

27. 1. 2010 St 14.42

[2]reagujmejl Lucie

pěkný den, můžu se zeptat z čeho byla vytvořena základna srdce na padesátikoruny? děkuji Lucie

10. 5. 2010 Po 11.05

[3]reagujmejl Radim

Ahojky, vzhledem k více dotazům na to, jak jsme vyráběli to srdce, tak zde je návod:

Srdce je vytvořeno z lepenky. Sehnal jsem si pár větších krabic a vyřezel velké srdce (mohlo mít tak 40 cm na výšku). Pak jsem vždy vyřezal dvě o trochu menší a nalepil je z každé strany. Tak jsem postupně vytvořil prostorové srdce. Aby nemělo ostré hrany, nastříhal jsem noviny na malé kousky, namočil jsem je v herkulesu s vodou a postupně tak oblepil celé srdce. Po uschnutí bylo srdce krásně hladké a mohli jsme na něj začít přidávat bankovky. Nechtěli jsme je moc zničit, a tak jsme je dávali pod klouboučky připínáčků (ty docela pevně v lepence držely). Některé jsme však museli nakonec propíchnout :-), protože nám některé bankovky nedržely tak jak jsme chtěli. Nakonec jsme celé srdce dali do celofánu – důvody nebyly jen estetické, ale i praktické – pod celofánem byly bankovky jakštakš v bezpečí před nechtěným pohybem. Bankovky jsme dali jen z jedné strany.

11. 5. 2010 Út 20.50

[4]reagujweb Valery

Ty peníze jsou v srdíčku jsou hezký nápad, jakou formou předat populární a někým jako nenápaditý dar, palec nahoru!

29. 8. 2011 Po 21.42

[5]reagujmejlweb Svatební fotograf

Srdíčko s penězi je super nápad. Pro inspiraci – na jedné svatbě, kde jsem fotil, měli nainstalovanou poštovní schránku a kdo chtěl, tak do ní dal obálku s penězi. :)

5. 4. 2012 Čt 11.00

[6]reagujmejlweb Svatební magazín

Krásné a hlavně originální svatební dary. Člověk tím vyjádří kousek sebe a takové dárky nejsou a přesně tak to má být. :-)

28. 2. 2013 Čt 14.09

[7]reagujmejlweb E. Vojta

Super web, díky moc za něj. Jinak s tím zakoktáváním u proslovu to dobře znám. Člověk najednou moc neví, co říct a kde začít (a vlastně ani kde skončit). Je dobrý si to trochu rozvrhnout a nějak obzvláštnit, aby si člověk udržel pozornost publika. Mně se docela líbí nápad, mít v ruce nějakou rekvizitu, která souvisí s tím, co budu vyprávět. Je to sepsáno třeba tady, spolu s dalšíma praktickýma radama: http://www.tetadita.cz/…tky-proslov/

30. 7. 2014 St 15.45

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: