Výlet do Českého ráje

na-jedne-z-vyhlídek-nahled Na neděli hlásili pěkné počasí, a tak jsme se s Pokim a Jaňulou domluvili, že vyrazíme do Českého ráje. My s Marťou jsme se chtěli podívat na hrad Valdštejn, zámek Hrubá Skála a pískovcové skály v okolí – tvz. Hruboskalsko. Poki chtěl vyzkoušet svoje nové boty, které koupil kvůli plánové cestě do Dolomit. Ve skutečnosti to měl být takový minivýletek, protože odjezd z Prahy jsme si domluvili až v jedenáct a v plánu bylo ujít tak deset kilometrů. Vzhledem k tomu, že s námi cupitala i Terezka, tak to bylo tak akorát :-). Nakonec se nám procházka protáhla až skoro do osmi, ale to vůbec nevadilo – šli jsme prostě na pohodu :-).

Auto jsme nechali kousek od lázní v Sedmihorkách a po chvíli příprav s krosnou pro Terezku jsme vyrazili po modré turistické značce. Na hrad Valdštejn to bylo zhruba tři a půl kilometru. Terénem byly pěkně vychozené chodníčky a železné žebříky. Procházeli jsme mezi mohutními pískovcovými věžemi a pozorovali horolezce, kterých tam bylo plno. Prolezli jsme si celý Valdštejn, podívali se na makety okolních hradů a dali pivko z Nové Paky – byl to nějaký speciál a byl silný jako potvora :-). K zámku Hrubá Skála jsme se vydali po červené značce, která slibovala nádherné výhledy na okolní skály.

skalni-veze-nahled

Počasí nám přálo a sluníčko pěkně hřálo, výhledy byly krásné :-). Kousek u arboreta jsme se stavili v přijemném občerstvení, kde jsme dali klobásky a pivko z místního pivovaru Starý Rohozec. Co však nebylo příjemné, byly spousty vos, které na nás pořád dotíraly. Kousek před zámkem jsme se slezli podívat na Adamovo lože, které kdosi hodně dávno vykutal do skal – bohužel už jej poznamenal čas a je hodně zničené. Prošli jsme zámek Hrubou Skálu, který nám přišel trochu víc komerčnější a při odchodu jsme dali Trdelník.

zamek-hruba-skala-nahled

Zámek Hrubá Skála

Moc na tyto tahače peněz z kapes nejsem, ale honila mě mlsná :-). Přímo u stánku Terezka ošklivě spadla až to zadunělo a trochu si narazila čelo – řvala jak tur. Podobný pád se opakoval ještě dole u lázní – holt má myšlenky rychlejší než nožky :-). Procházka se vydařila a i když jsme toho moc neušli, byli jsme pěkně uondaní.

Více obrázku v galerii Výlet na Valdštejn a Hrubou Skálu. Poki fotky.

Odkazy na mapy:

Radim | 24. 8. 2009 Po 15.20 | Cestování, Česká republika | Tisk | 616x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejl jiri.nemecek

Pěkné , taky jsme ta místa navštívili a a cesta z Hrubé Skály na Valdštejn a zpět je pohodová.Také bystálo zato nevynechat Trosky , tak jak jsme to udělali my s Marcelou a samozřejmě hrad Kost , který je již svým vzhlede impozantní.Čau Tata

10. 9. 2009 Čt 13.11

[2]reagujmejlweb Franta

Tak Český Ráj, to je povinnost pro každého Čecha! Je to prostě úžasné místo. Velmi rád a často tam jezdím. Ještě jesem neviděl krásnější místo, a to ani nikde v zahraničí. 8-) Těší mě, že i mladí lidé jsou věrní české přírodě. Váš blog se mi moc líbí ;-)

8. 12. 2011 Čt 11.53

[3]reagujweb milda

Dovolim si s Frantou nesouhlasit, Cesky raj je krasny kus nasi zeme, ale stejne jako vsude na horach musi vyjit pocasi, jinak z vyletu neni moc velky zazitek pokud celou dobu proprsi, dle meho nazoru je nejhezci cast nasi zeme na jihu a to Sumava.

7. 8. 2013 St 08.12

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: