Výlet na Borůvkovou horu

rozhledna-nahled Druhý květnový víkend jsme se vydali do nejsevernějšího koutu Moravy, a to do Javorníku. Po roce se tam opět konal závod na horských kolech Rychlebská 30 MTB s vrcholovou prémií na Borůvkové hoře :-). Vzhledem k tomu, že máme jen jednoho horáka, tak naši rodinu zastupoval v závodě můj taťka a my s Marťou jsme šli pěšky. Závod začíná v Javorníku a končí v Travné, a tak jsme šli i my – samozřejmě po jiné a kratší cestě. Javorník je pěkné městečko pod Rychlebskými hory s pěkným zámkem, který pěkně ční nad městem na Jánském vrchu. Tentokrát jsme však měli cíl někde jinde, a tak jsme na zámek nešli a vydali se z Javorníku po zelené značce.

Chvíli jsme se zastavili na místě zvaném Sedm křížů, i když tam byl jen jeden :-) (místo je upomínkou na války se Švédy). Kousek před vrcholem jsme sešli na modrou, po které jsme se i z Borůvkové hory dostali dolů do Travné. hrad-v-javorniku-nahled Taťka dojel v kategorii „muži“ na krásném stém místě, které bylo předposlední :-). V cíli to docela žilo, podávalo se občerstvení v podobě pivka, klobásek a po vyhlášení vítězů byla vyhlášena i pěkná tombola. Zajímavostí na trati je kromě jejího vrcholu i velká kamenná rozhledna, která na něm stojí. Počasí bylo úplně dělané pro závodění – slabá oblačnost s příjemnou teplotou. Z rozhledny bylo i přes slabý opar vidět daleko do Polska na Otmuchovská jezera a dolů na jih na Jeseníky a Kralický Sněžník.

obrazek obrazek

Docela mě překvapilo, že jsme z masivu Jeseníků sjeli pěkných pár výškových metrů dolů a že okolí Javorníku a dál do Polska je pěkná placka. Těším se, že do tohoto nejsevernějšího cípu opět pojedeme, pořádně na kole prozkoumáme Rychlebské hory a zajedeme i do Polska (v některém čísle cykloturistiky vyšel na toto téma pěkný článek).

Odkazy na mapy:

Radim | 8. 5. 2010 So 22.06 | Cestování, Česká republika | Tisk | 651x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: