Výjezd na Kamenec

pozovani-na-kamenci-nahled

Po dlouhém čekání na skončení lijáků jsme se konečně dočkali – na celý víkend vysvitlo sluníčko a objevila se modrá obloha – málem zapomenutý přírodní úkaz. Připomíná mi to Forresta Gumpa, který teď běžel v televizi, který řekl „Jednoho dne začalo pršet a pršelo čtyři měsíce“. Nám začalo pršet někdy na začátku května a propršel celý měsíc. Následky tohoto nevlídného počasí byly někde dramatické – povodně, sesuvy půdy i pár mrtvých bylo. Aktuálně tyto hrůzy dále pokračují v Polsku a Maďarsku.

Zpět ale k tématu tohoto článku. S předzvěstí dobrého počasí jsme si řekli s Marťou, že vyrazíme na náš oblíbený Kamenec :-). Opět proběhlo zkoumání „málem pod lupou“ jak tam dojedeme.

do-kopce-nahled

Jisté bylo akorát to, že to bude jinak než předchozí výšlapy. Nakonec jsme za krásného rána dojeli na nádraží s cílem nechat se odvézt do Zábřehu. Hned ze začátku jsme měli štěstí v neštěstí – rychlík Praděd, kterým jsme chtěli jet měl 40 minut zpoždění. Zastavoval tam ale ještě další rychlík, který nás vzal a vzhledem k tomu, že oficiálně nepřevážel kola, tak jsme za jejich převoz nic neplatili :-). V Zábřehu jsme už opět skočili na naše kola a vyrazili směrem Postřelmov, Sudkov a Nový Malín. Tam na nás čekal pěkný kopec až na vrchol Kamence. Cesta byla až na poslední kilometru po asfaltu. Jelo se příjemně, tedy až na hnusné pískání kotoučové brzdy na mém novém kole :-(. Na vrcholu proběhla líbačka a lepeňák :-).

obed-nahled

Cestou na chalupu jsme se stavili ještě na Rabštejně, kde se opět poštěstilo – dostali jsme pivko a kofolu zdarma od dalšího zákazníka :-) (nevím jestli to bylo tím, že jsem na jejich bandu dlouho čekal anebo že prý vypadám jako Sobotka). Pod Rabštejnem se Marťa rozhodla, že pojedeme kratší cestou po žluté značce. Trochu v tomto případě zapomněla, že „kratší“ není vždy lepší. Takže si užila přeskakování potoků, brodění potoků a tun blata :-).

Odkazy na mapy:

Na chalupě jsme nejdřív umyli pořádně zablácená kola a jali se odpočívat, grilovat a popíjet vínko. Druhý den jsme jeli na kole zpět do Olomouce po známé trase Rýmařov – Hůzová – Šternberk – Bohuňovice – Olomouc – opět za velmi pěkného počasí.

Odkazy na mapy:

kocourek-nahled

Radim | 5. 6. 2010 So 20.48 | Cestování, Česká republika, Cykloturistika | Tisk | 481x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejl vlada

čau sympaťáci,jedete trasy na které už nemám,nicméně to občas s velkým zájmem sleduju na vešem webu.Jenom maličkost Nový Malín je měkký – fakticky. srdečně zdravím vlaďa

5. 8. 2010 Čt 20.51

[2]reaguj martiniki

[1] vlada: ahoj vlado, diky za upozorneni, chybicka je uz opravena. M.

9. 8. 2010 Po 10.44

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: