Návštěva zámku Úsov a výšlap na Bradlo

venku-pred-zamkem-nahled Letošní svátek založení Československého státu jsme oslavili cestovně. Když jsme den předtím mrkli na stránky zámku Úsov, tak jsme zjistili, že 28. října mají vše zdarma, a tak nebylo co řešit. Už od rána bylo pěkné i když studenější počasí. Marťa nikdy nebyla na zámku Úsově v tamním loveckém muzeu a ani na vrchu Bradlo, kde je pěkná vyhlídka ze skály.

Já už jsem byl v lesnickém muzeu snad potřetí, a tak mě spousta parohů a vycpaných zvířat nepřekvapila, ale Marťa byla nadšená. Po prohlídce v hlavní budově jsme zašli do expozice bývalé lesnické školy, zámeckého strašidelného bludiště a okruhu s hlavolamy. Ten nás docela zaujal, hlavně jeden deskový hlavolam a bludiště, kde jsem já proháněl kouli.

obrazek obrazek

Z Úsova jsme se autem přesunuli do Lipinky, odkud jsme šli po modré turistické značce na Bradlo a zpět. Byly to zhruba dva kilometry, ze začátku po louce, a pak lesem. Nahoře nás čekaly pěkně podzimní haldy spadeného listí :-). Vylezli jsme s Marťou i na vrchol, i když ta se trochu zapotila :-) – ta naše prďola už něco váží.

obrazek obrazek

Mě překvapila poměrně nová rekonstrukce zábradlí, schodů a vrcholové železné podlahy – moc pěkné. Cestou dolů jsme kousek před vesnicí odbočili k nedaleké ohradě, kde jsme obdivovali další parohy – tentokrát živé. V ohradě na nás zíralo stádo laní s pořádným paroháčem. O kus dál byli další velcí jeleni, ale vůdčí samec stáda může být asi jen jeden, takže měli peška. Cestou zpět do Olomouce jsme se stavili v rybářské krčmě v Nové Dědině u Uničova. Hned ze začátku nás měla odradit scéna u vedlejšího stolu, kde si stěžovali hosté na to, že čekali hodinu a půl a navíc dostali něco jiného. My jsme nakonec čekali zhruba třičtvrtě hodiny, ale jídlo nebylo moc dobré. Takže příště budeme muset vybrat něco jiného.

obrazek obrazek

Radim | 28. 10. 2010 Čt 22.07 | Cestování, Česká republika | Tisk | 591x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: