Výlet do Teplic nad Bečvou

DSC_0868_resizeNa dnešek hlásila předpověď krásné počasí, a tak jsme si s Marťou naplánovali výlet do Teplic nad Bečvou. Je to kousek za humny a už delší dobu jsme chtěli okolí lázní s Verčou prošmejdit. Auto jsme nechali na parkovišti u vlakové zastávky Teplice nad Bečvou a dopoledne strávili procházkou kolem Hranické propasti, zříceniny hradu Svrčova a pěkné vyhlídky U Svatého Jana. Měli jsme poprvé Verču v krosničce a nevěděli jsme, jak se na to bude tvářit. Tvářila se dobře, výhled z výšky se jí nejspíš líbil a později si v krosničce i schrupla :-).

DSC_0834_resize DSC_0857_resize

Procházka kolem kopce Hůrka (NS Hůrka) byla fajn, mě osobně se to tam líbilo. U auta jsme vyměnili krosničku za kočárek (abychom Verče krosničku hned ze začátku nezprotivili) a pokračovali přes most do Teplic. Pár dní před víkendem pukly na Bečvě ledy, a tak na obou březích byly naplaveny haldy třiceticentimetrových obrovských ledových ker – muselo to vypadat a hlavně rachotit neskutečně, když to povolilo a valilo to dolů :-).

DSC_0870_resize DSC_0875_resize

Dali jsme si oběd v restauraci kousek od lávky, a poté prošli lázně nahoru a dolů. Skoro na konci se nám podařilo Verču uspat, a tak jsme se vydali po cyklostezce do Hranic, kde jsme se chtěli mrknout na náměstí. Já jsem byl úplně nadšen halou uprostřed radnice a okolím s hradbami. Cestou zpět se mi podařilo Verču vzbudit, takže jsem dostal vyhubováno a ránu mezi žebra :-(. Naštěstí to k autu už bylo chvíli a Verča se alespoň trošku rozkoukala a něco i zbaštila.

Areál lázní v Teplicích mě nijak nenadchl. Koukali jsme se po léčivých pramenech, a jediný který jsme bezvědomky neminuli, byl na zimu zavřen. Z vrchních částí Teplic byl pěkný výhled na Beskydy, jinak žádná sláva.

Martina | 3. 3. 2012 So 19.16 | Cestování, Česká republika | Tisk | 509x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: