Výlet na Strážný vrch a Mladějovské hradisko

DSC_0100_resize

Dnešní výlet začal dobře :-). Marťa rezolutně prohlásila, že bude řídit a než jsme vyjeli z garáže, tak jsme málem přišli o obě zrcátka a měli nabouraný pravý předek. A nakonec, že prý jsem za to mohl já – prý jsem na ni hučel :-). Veru na nás koukala a nechápala :-). Po zhruba hodině cesty, protkané triviálníma otázkami typu „kde mám v Mohelnici odbočit“, jsme dorazili na sedýlko Nad Vískou západně od Moravské Třebové. Cílem bylo prozkoumat Hřebečské důlní stezky a dvě rozhledny, jednu na Strážném vrchu a druhou u Mladějovského hradiska.

DSC_0061

Trasa za celý den vytvořila pomyslnou osmičku. Ráno jsme vyrazili s Verčou v krosničce směrem na Mladějovský vrch a Mladějovské hradisko. Chvíli jsme ťapali, koukali na kytičky, motýlky a včeličky. Zkoušeli jsme jak chladí sníh, který tu ještě ze zimy zbyl na pár stinných místech. U hradiska jsme vylezli na menší rozhlednu (někdo by řekl větší posed :-) a u přilehlého odpočívadla zvládli oběd. Cestu zpět jsme na sedlo jsme zvolili spodem a to po zelené a žluté turistické značce – hlavně nás zajímala Mladějovská úzkokolejka, která vede z Mladějova k Hřebečským důlním dílům (aktuálně je to turistická atrakce). Cesta z vrchního konce Mladějova vedla pěkně do kopce, a tak jsem si s Veru na zádech pěkně mákl, navíc jsem musel našlapovat jako víla, protože Verča si spokojeně chrupkala.

U auta jsme vyměnili krosničku za kočárek a na druhou rozhlednu jsme Veru vezli. Cesta byla pohodová, ale dlouhá – pořád se klikatila, jednou nám slunko svítilo do obličeje a podruhé do zad. Rozhledna na Strážném vrchu je nádherná – je mohutná a měla by připomínat důlní věž. Výhled je možná o trochu horší než z první. Zpátky jsme opět podlehli nutkání jít jinou cestou a vyhrála to červená turistická značka. Bohužel jsme tentokrát s tím kočárkem šlápli vedle a to doslova. Červená pro kočárek vůbec nebyla, ale což, už jsme na ní byli a tak jsme se s ní museli nějak porvat. Veru chvíli ťapala, chvíli se nesla, chvíli hopsala v kočárku jako opice a chvíli se i s kočárkem nesla :-). Nakonec byla cesta zpět určitě delší jak časově tak i délkou než cesta tam. Jó, a to jsem ještě slyšel řeči za to, že jsem nechal gpsku v krosničce.

DSC_0084_resize

Výlet se nám podařil, celý den bylo krásné slunečné počasí.

Více fotek najdete v galerii

Radim | 24. 3. 2012 So 22.07 | Cestování, Česká republika | Tisk | 588x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: