Výlet do Smoky Mountains

Výlet do národního parku Great Smoky Mountains byl náš první společný výlet po mém příjezdu do USA. Původně jsme plánovali vyjet už v pátek odpoledne, ale kvůli vytrvalému dešti a nepříznivé předpovědi počasí jsme odjezd odložili až na nedělní ráno.

Neděle 2.9.2007

Sraz u auta jsme s Tomem a Viktorem měli v 8:15. Na benzince na základně jsme nabrali benzín a dofoukli pneumatiky a hurá na cestu. Řídil Raďa, já jsem si ještě netroufla. Vyrazili jsme po dálnici směrem na Atlantu, ale asi tak po 85 mílích jsme odbočili na silnici číslo 441 na Athens. Tady jsme v Academy koupili stan ($90) a nafukovačku ($4) pro Raďu (já jsem si svoji karimatku přivezla z ČR). Po 441 jsme dojeli skoro až do Bryson City. Kousek odsud jsme měli vyhlídnutý kemp Deep Creek. Indian Creek Falls
Omylem jsme zajeli do kempu s podobným názvem a ptali se, jestli mají volná místa na postavení stanu. Paní na nás docela nechápavě hleděla, zavolala si manžela a museli jsme mu to zopakovat. Taky na nás zíral, a pak nám řekli, že nemají místo. Přitom jsme venku viděli, že mají úplně prázdnou louku. Byli jsme trochu zaskočení. Poradili nám ale, ať zkusíme kemp přímo u vjezdu do NP. Tam nás s úsměvem a ochotou přivítala statná rangerka a poslala nás vybrat si místečko. Dlouho jsme nepřemýšleli a zvolili plac číslo 90. Přenocování stálo $17 pro všechny. Postavili jsme naše nové stany a šli jsme se projít po okolí. Bylo už po 16.hodině, a tak jsme neplánovali nic dlouhého, jen asi 5 mílový okruh se dvěma vodopády – Juney Whank Falls a Indian Creek Falls. Na řece, kolem které jsme šli, provozovali Amíci tubing (plavení se na pneumatice). Kluci mě cestou strašili medvědy. Ve Smoky Mountains jich žije asi 1600, takže byla docela velká pravděpodobnost, že nějakého potkáme. Pořád jsem se rozhlížela, kdyby náhodou… Pak k tomu ještě přidali chřestýše, pumy a pavouky a já jsem užuž chtěla být zpátky v relativním bezpečí v kempu. Na večeři jsme jeli do Bryson City – dali jsme si 3 obrovské pizzy, snědli jsme taktak polovinu, zbytek jsme si nechali zabalit na snídani.

V prvním kempu
pizza

Pondělí 3.9.2007

Vstávali jsme kolem 8.hodiny, nasnídali se, sbalili stany a vyrazili do městečka Cherokee. Tady jsme navštívili Museum of the Cherokee Indian ($9). Vstupenku nám prodával pravý Cherokee Indián Jerry Wolf a na brožurku napsal každému věnování. Muzeum bylo moc pěkně udělané – dozvěděli jsme se něco z historie, viděli jsme indiánské zbraně, ozdoby, keramiku a poslechli si několik příběhů. Po návštěvě muzea jsme prošli pár obchůdků se suvenýry a podívali se na pouliční taneční vystoupení. Cherokee Indian museum

Z Cherokee jsme jeli na vyhlídkovou jízdu po Blue Ridge Parkway. Chtěli jsme udělat okružní jízdu, ale tak ve třetině cesty silnice končila a změnila se na obyčejnou lesní cestu. To jsme si s naším autem netroufli a obrátili to.

Naše trasa dále vedla na nejvyšší vrchol Smoky Mountains na horu Clingmans Dome (6,643 stop) s rozhlednou. Dá se odtud prý dohlédnout až na oceán, ale výhled často kazí opar a smog. Bylo sice krásně teploučko, ale opravdu jsme daleko nedohlédli. Pokračovali jsme 24-mílovým sjezdem do zábavního městečka Gatlingburgu, plného různých atrakcí a restaurací. Dali jsme si tu večeři zakončenou delikátním dortíkem chocolate pecan pie se zmrzlinou a šlehačkou:-); moooc mňam. Noc jsme strávili v kempu Elkmont ($20), místečko E10. V kempu opět nevedli sprchy (nechápu, vody bylo kolem dost).

Cherokee Indian museum
Výhled na Smoky Mountains
gatlingburg
Clingmans Dome

Úterý 4.9.2007

Dnes jsme vstávali opravdu brzo, už kolem 6:30. Namířeno jsem totiž měli na Roaring Fork Motor Nature Trail. Na internetu totiž Raďa našel, že je tu ráno možné spatřit různá pasoucí se zvířátka. Už za kempem Elkmont se nám poštěstilo a viděli jsme méďu:-); Zrovna se chystal přecházet silnici. Počkal až projedeme a pak si to zamířil zase do lesa. Super! Byl krásnej a vypadal docela neškodně. medved Na samotné Roaring Fork Road jsme žádné zvířátko nepotkali. Auto jsme nechali na parkovišti a šli jsme se projít k Rainbow Falls, podle ukazatele 2,7 mil. (1,500 stop převýšení). Došli jsme k vodopádu, ale byli jsme docela zklamaní. Toto že má být onen krásný duhový vodopád? Raďa tomu nemohl věřit a šel prozkoumat cestu dál. Když se po půlhodině nevracel, vydali jsme se za ním. Za chvíli jsme došli k úžasnému 80 stop vysokému vodopádu. Raďa udělal spoustu krásných fotek a vyšplhal i nahoru. Škoda že neteklo víc vody. Stejnou cestou jsme šli zpátky k autu. Jeden starší manželský pár nás varoval před medvědem – prý byl hodně blízko u cesty a jedna rodina se kvůli němu vrátila zpět k autu. My jsme ho bohužel (nebo spíš bohudík) nepotkali. Tomáš byl zklamanej.

Druhá naše vycházka vedla na Grotto Falls, podle ukazatele 1,2 mil. Tento vodopád byl taky krásnej, a Tomovi se opravdu povedla jedna fotka. Zpátky opět stejnou cestou, na okruh jsme si z nedostatku času netroufli. Autem jsme sjeli zpátky do Gatlingburgu a vydali se na cestu zpátky do Augusty. Trošku jsme zakufrovali v Cherokee a nenajeli na 441. Místo toho jsme se dostali do Soco Gap. Tak jsme trošku přeplánovali trasu a jeli přes Asheville a Greenville.

Více fotek v galerii.

Vodní přepad co měl být Rainbow falls
Rainbow Falls
Grotto Falls
Na túře
Východ slunce ve Smoky Mountains
Rainbow Falls

Martina | 2. 9. 2007 Ne 23.11 | Cestování, USA | Tisk | 651x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reaguj pipina

Tož dobrý, ale ještě si to musim přečíst, až budu mít víč času ;-)

8. 9. 2007 So 16.32

[2]reagujmejl marcela

Moc se mi to líbí,těším se na další. : 8-O :-P

10. 9. 2007 Po 17.16

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: