Výlet do Congaree

NP Congaree se nachází v Jižní Karolíně, asi 20 mil jihovýchodně od města Columbie.

luzni-les

Národní park Congaree je lužní les, kde se můžete procházet pod jedněmi z nejvyšších stromů na světě. Stromy zde dorůstají až 167 stop, s korunami širokými až 98 stop. Park je průměrně 10× za rok zaplavován řekou Congaree, a tak vzniká jeho unikátní ekosystém.

My jsme se do Congaree vydali jednu zářijovou neděli. Cesta z Fort Gordonu trvala necelé 2 hodiny. Bylo krásné počasí, ale přesto jsem si oblékla dlouhé kalhoty – jako potenciální ochranu před všemi broučky, pavouky a dalším hmyzem. Čekali jsme, že nás budou otravovat i komáři, ale asi si netroufli:-)

Ve Visitor Centru jsme se vybavili mapkou, shlédli jsme úvodní filmek a vydali jsme se na procházku. Vybrala jsem Oakridge Trail (podle mapy okruh 6,6 mil).

strom-s-koreny Cesta začínala dřevěným chodníčkem. Kolem některých stromů (cypřišů) vyčnívaly ze země až půlmetrové výrůstky. Dočetli jsme se, že to jsou tzv. kolínka a pomáhají provzdušňovat kořeny. Dál jsme pokračovali k jezírku Wise Lake. Kousek za jezírkem Raďa navrhl odbočku ke Congaree River. Byla sice docela dlouhá, ale nelitovali jsme. Les se měnil v prales, i cestička sem tam zarůstala a já jsem měla oči na stopkách, abych náhodou nešlápla na nějakého hada nebo se nezapletla do pavučiny:-) Na břehu řeky jsme si dali malou svačinku a vrátili jsme se zpátky na Oakridge trail. Cesta se všemožně klikatila mezi přerostlými duby, cypřiši a borovicemi. Začínali nás všechny bolet nohy, a tak jsme byli moc rádi když jsme dorazili k jezírku Weston Lake, od kterého to už bylo kousek zpět k Visitor Centru. Z jezírka na nás vesele vykukovali želvy:-) To nás povzbudilo a hurá zase na dřevěný chodník. Celkem jsme nachodili přes 11 mil.

Zdejší přírodu je také možné poznat plavbou na kánoi po Cedar Creek (plavba trvá cca 4 hodiny). Park dokonce nabízí tyto plavby s průvodcem a zdarma. Je třeba si je rezervovat 2 týdny předem a jsou hned obsazené. Tak snad se nám to někdy příště podaří.

Více fotek najdete v galerii

Martina | 16. 9. 2007 Ne 17.10 | Cestování, USA | Tisk | 605x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: