Antverpy

Antverpy (nizozemsky Antwerpen, francouzsky Anvers, vlámsky Antwerpn, valonsky Anverse) byly posledním místem z celého týdne, kdy k nám přijeli rodiče na návštěvu, které jsme chtěli navštívit. Od kolegy z práce, který pochází z Antverp, jsem dostal detailní instrukce, kde zaparkovat zdarma a kam se jít podívat :-).

DSC_0849-nahled

Katedrála Panny Marie

Jakmile jsme dojeli, tak se spustil prudký liják, který jsme naštěstí přečkali u doků a poté i v odbavovací hale pro zaoceánské lodě – jedna tam zrovna stála. Poté jsme pokračovali dál podél řeky Schelde kolem menšího hrádku Steen.

obrazek obrazek
Dál kolem vody už nebylo nic zajímavého, a tak jsme odbočili směrem do centra a po chvíli došli na Grote Markt s radnicí, klasickými cechovními domy a krásnou kašnou antického hrdiny Sivia Barba. Na chvíli jsme se též mrkli dovnitř přilehlé katedrály Panny Marie.
obrazek obrazek

Dalším místem na seznamu Antverp byla ulice/nákupní zóna Meir. Když jsme šli kolem vaflového stánku, tak jsem nemeškal jak v Bruselu a koupil si vafli s čokoládovou polevou, mňam byla výborná. Uprostřed nás zastihla další přeháňka, naštěsti jsme se však nacházeli u nákupní galerie Feestzaal, takže jsme vlezli dovnitř a chvíli tam přečkali. Respektive jsme přečkali roztržku, protože Ondra vyváděl neskutečné blbiny a já jsem už byl nakročen k autu :-(, abych zakončil toto trápení.

obrazek obrazek obrazek

Po dešti jsme pokračovali k hlavnímu nádraží Antwerpen-Centraal, na které jsem se těšil jak malý kluk. Kdyby mi někdo předtím řekl, že někde jezdí vlaky nad sebou v různých podlažích, tak bych mu jen stěží uvěřil. V Antverpách se to však podařilo a pod krásnou budovou původního starého nádraží zde vytvořili moderní vícepatrový vlakový uzel. No, pro technicky založené lidi to je prostě pastva pro oči.

obrazek obrazek obrazek obrazek

Cestou zpátky k autu jsme ještě hodinku pobyli na dětském hřišti v městském parku Stads-park – Ondřej ani Verča na chození po městě moc nejsou, tak jsme jim to museli alespoň trochu vykompenzovat. Hřiště bylo velké s pěknými průlezkami a se spoustou laviček, kde jsme mohli natáhnout své utrmácené nohy :-). Dále už jsme neplánovali žádnou další zajímavost, ale shodou okolností jsme ještě natrefili na dům Van Gogha :-).

obrazek obrazek

Radim | 30. 5. 2015 So 20.52 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 932x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejl Pavlína

Ahoj, dostat podrobný popis, kde zaparkovat zadarmo a nepodělit se o tuto informaci s námi ostatními opravdu není pěkné :-D. Můžeme poprosit o tuto informaci? Děkujeme

4. 8. 2018 So 18.58

[2]reaguj Radim

Parkovali jsme zde (https://mapy.cz/s/34mnK). Bylo to před třemi lety, takže se to mohlo změnit.

20. 9. 2018 Čt 20.47

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: