Průvod obrů v Bokrijku

Každou neděli probíhá v červenci a srpnu v Bokrijku nějaká speciální akce. Tentokrát byl na programu průvod obrů. Moc jsme si nedovedli představit, co nás čeká, ale bylo to moc pěkné. Jak jsem později zjistila, tak tyto průvody obrů jsou v Belgii docela časté a populární.

DSC_0602-nahled

Obři byli rozmístěni okolo náměstíčka Kempen. U každého byl popis s tím, jak se obr jmenuje, koho představuje, jaké má rozměry, kde a kdy byl vyrobený atd. A u každého stála skupinka jeho příznivců a nosičů.

Ve 14:30 začal za doprovodu dechovky a mažoretek průvod obrů kolem náměstíčka a dál.

DSC_0564-nahled

Většina obrů byla vysoká kolem 4 metrů. Některé obry měli nosiči posazené přímo na ramenou, jiné (těžší) měli na kolečkách nebo speciálních vozíčcích.

obrazek obrazek obrazek

Nejslavnějším účastníkem byl historický obr z roku 1926 – Jan Turpijn – je vysoký 10,85 m, má 750 kg a potřebuje nejméně 24 silných nosičů. Je takovýmto největším obrem v Evropě.

Více fotek najdete v naší galerii zde.

Nebo pěkné video třeba z GenkTV zde.

Další stránky o obrech ve Flandrech např. zde

Po průvodu a prohlídce obrů jsme ještě v Bokrijku zašli do části Sixties, kde se můžete vrátit do 60. let minulého století. Můžete zde navštívit kadeřnické studio, elektroobchod, supermarket, dům se zařízeným obývákem, pokojíčkem a kuchyní, dále kino, bar, kavárnu a několik dalších míst s možností poslechu hudby z tohoto období. Docela zajímavé. Nevím, jak to přesněji popsat, možná více napoví video.

Martina | 16. 8. 2015 Ne 21.57 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 524x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: