Vánoční trhy v Kolíně nad Rýnem

První adventní víkend jsme se přihlásili na zájezd na vánoční trhy v Kolíně nad Rýnem. Říkali jsme si, že cesta autobusem bude pro nás pohodlnější a budeme si oba moci dát gluhwein a jiné dobroty :-) uvod-nahled

Do Kolína jsme přijeli asi v 10 hodin dopoledne. Autobus nás vyložil nedaleko katedrály a odjel na záchytné parkoviště. Další zájezdové autobusy přijížděly a odjížděly jeden za druhým, což potvrzovalo, jak moc oblíbené zdejší vánoční trhy jsou.

Podle plánku města, který jsme dostali, je v Kolíně hned sedm vánočních trhů. Ten první se nacházel hned u katedrály. Stejně jako na jiných trzích si zde návštěvníci mohou prohlédnout práci řemeslníků a ochutnat tradiční jídlo a pití. Do katedrály jsme se také na chvíli zašli podívat. Katedrála je nejenom dominantou města, ale je zároveň i jednou z nejvýznamnějších památek v celém Německu. Důkladnější prohlídku spolu s výstupem na věž jsme si nechali na někdy příště. Teď jsme mířili na další vánoční pohádkový trh na Rudolfském náměstí. Tady jsme si nejprve dali párek a gluhwein do pěkného hrníčku ve tvaru boty. Pak jsme se šli zahřát do Santa Klausovy dílničky. Ondra s Verunkou si zde vytvořili andělíčky a vymalovali si pohledy.
obrazekDSC_0509-nahled
Dalším trhem byl třpytivý trh The Christmas Avenue na Schaafenstrasse pořádaný místní komunitou gayů a lesbiček.
obrazek
obrazek
Pak už jsme se vraceli zpět přes Andělský trh na Neumarktu, kde se děti povozily na kolotoči a my jsme si dali další gluhwein.
obrazek
obrazek
Dál jsme mířili na náměstí Heumarkt, kde bylo obrovské kluziště o rozloze 2000 m². Kdybychom měli více času a nebyli už tak unavení, tak si určitě půjčíme brusle. Také zde byly dráhy na curling a další vánoční trh „Domov skřítků“. Lidí od rána značně přibylo a už nebylo tak jednoduché procházet mezi stánky. Ondru vzal Raďa na ramena a snažili jsme se protlačit zpět ke katedrále, odkud nás kyvadlový autobus zavezl k našemu autobusku.
obrazek
obrazek
Zbývající dva trhy – přístavní vánoční trh u Muzea čokolády a vánoční trh ve Stadgartenu jsme nenavštívili, byly trošku dál od ostatních a už jsme na ně ani neměli sílu.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Martina | 28. 11. 2015 So 21.20 | Cestování, Německo | Tisk | 317x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: