Vánoční chalupa s výlety (23. - 27.12.2015)

Letos jsme strávili pár dní kolem Vánoc na chalupě. Sníh žádný nebyl, ale aspoň zde trošku svítilo sluníčko, zatímco v nížině byla inverze s mlhou. Neládovali jsme do sebe jen cukroví, ale podnikli jsme i pár výletů a procházek po okolí.
DSC_0924-nahled

23.12. – procházka ke kapličce a na vyhlídku

Po obědě vyrazili všichni kromě mě na procházku ke kapličce a na vyhlídku. Já se zatím na chaloupce trošku prospala a stihla si i přečíst v klidu časopis.
obrazek obrazek

24.12. – výlet na Velký Roudný

Na Štědrý den dopoledne jsme si udělali výlet na rozhlednu na Velkém Roudném. Už jsme tu s Raďou kdysi byli, ale naše děti ani děda zatím ne. Auto jsme nechali přímo pod kopcem. Výstup byl docela náročný, cesta strmá, ale výhledy stály za to.
obrazek obrazek obrazek obrazek

25.12. – výlet na Křížový vrch u Rudy

V pátek dopoledne byla hustá mlha a mrholilo, ale my jsme přesto vyrazili do Rudy na procházku na Křížový vrch. Cestou jsme doufali, že se to nějak probere a rozfouká, ale nestalo se. Na vrch jsme vylezli, ale počasí opravdu nestálo za nic. Odpoledne přijela Lenka s Kájou a Kubou, děti se na sebe moc těšily.

26.12. – běh Štěpánská desítka

Na sobotu jsme měli naplánovanou účast na běžeckých závodech ve Staré Vsi. Zúčastnili se všechny děti (Kája, Verča, Kuba a Ondra), děda, Raďa a já. Více v samostatném článku zde. Odpoledne přišli na návštěvu Luboš s Jarkou a Alešem. Večer si Raďa, děti a děda pustili saunu v sudu a skákali do bazénu :-).
obrazek obrazek obrazek

27.12. – procházka kolem chalupy

V neděli dopoledne před naším odjezdem vzal děda všechna vnoučata ven. My jsme aspoň mohli v klidu vše pobalit a nachystat do auta. Děti si to užily, honily se na louce, lezly po stromech a řekla bych, že se i válely v blátě – podle toho aspoň vypadala Verčina nová bunda. Kuba s Kájou zapomněli rukavice, takže přišli se zmrzlýma rukama a dostali od Lenky vynadáno. Kolem 11. hodiny jsme se rozloučili a vyrazili na další rodinnou akci – oslavu strýcových osmdesátin do Otaslavic.
obrazek obrazek

Martina | 27. 12. 2015 Ne 21.46 | Cestování, Česká republika | Tisk | 457x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: