Doorzichtige Kerk Borgloon

Poprvé, když jsem prohlížel tištěnou příručku se zajímavostmi Belgiie (365 Discovery days – Tourist Attraction and Museums in Belgium), tak mě zaujal následující obrázek.

transparent01-nahled

Jednalo se o transparentní kostel (Doorzichtige kerk) ležící kousek vedle městečka Borgloon v Belgii. Když dáte „doorzichtige kerk borgloon“ nebo „transparent church borgloon“ do googlu, tak najdete spoustu krásných a magických obrázků tohoto zajímavého kostelíka. I já jsem byl okouzlen, a tak jsme se jednoho dne vydali na procházku do polí u Borgloonu a docela jsme koukali, protože tam bylo daleko více zajímavostí.

Po naučné stezce současného umění jsme našli následující artefakty:

Doorzichtige kerk – kostelík vybudoval v roku 2011 Gijs Van Vaerenbergh a použil na jeho stavbu 30 tun oceli. Jako předlohu použil původní kostel v Grootloonu. Kostel je postaven z ocelových plátů, které jsou na výšku pospojovány malými sloupky. Když se podíváte ze správného úhlu, tak je kostelík téměř průhledný. Při správném světle je to fakticky kouzelné místo :-).

Twijfelgrens – nápis v podobě zakřivené dřevěné žížaly :-). Nápis je čitelný jen ze specifického úhlu.

Proximity Efect – speciální zvuková instlace v kostele v Grootloonu vytvořena Paulem Devensem. Ze stropu kostela se spouští malé repráčky, které vydávají zvuky, které můžete slyšet na venkově. Takové umění je pro nás velice atypické, ale moc se nám to líbilo a perfektně to sedělo k atmosféře kostelíka.

Na zpáteční cestě jsme našli sad Speelboomgaard, který je současně hřištěm pro děti a místem pro barbecue.

V okolí Borgloonu je uměleckých zajímavostí více, ale tentokrát nám to stačilo. Cíl byl splněn nad očekávání a děti jsme taky unavili :-).

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Radim | 9. 1. 2016 So 21.49 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 474x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: