Corno alle Scale (IT)

Během návštěvy Itálie jsem už byl unavený z věčného chození po městech, kde mi všechny ulice přišly už stejné. Takže jsem hledal nejbližší kopec kam vylézt a našel jsem jej pod Bologní. Pohoří se jmenuje Corno alle Scale a je součástí Apeninského pohoří. Cílem bylo vyběhnout na stejnojmený vrchol, tj. Corno alle Scale (1945 m.n.v.) a pokusit se nezmoknout. Předpověď počasí byla všelijaká a odpoledne to vypadalo na déšť a bouřky, i když trochu jižněji. panorama-s-krizem-nahled
obrazek Ráno jsem vstával před šestou a před půl sedmou jsem již vyjížděl z Ferrary směrem na Bologni a dále na jih. Auto jsem nechal na parkovišti u rifugia Cavone ležícího u pěkného jezírka, od kterého vychází značená turistická trasa č. 337. V rifugiu jsem koupil mapu a makal nahoru na horu. U kříže vztyčeného na sousedním kopci Balzi dell'Ora jsem mohl být zhruba za hodinu. Bylo ještě brzo ráno, přes kopec se valily chuchvalce mlhy a počasí bylo ještě fajn. Na základě dobrého pocitu jsem se rozhodl, že půjdu po hřebeni dále na sever, co nejdál to půjde a maximálně kolem třetí to otočím zpět. Nakonec to dopadlo trochu jinak, protože počasí se zhoršilo a musel jsem se vrátit dříve. I tak se mi podařilo dojít až na kopec Cima Tauffi. Protější kopec, o kterém jsem si myslel, že bych jej mohl ještě zvládnout byl samotný nejvyšší vrchol pohoří Monte Cimone. Na Cima Tauffi jsem rychle do sebe naházel bagetu se sýrem a salámem a valil zpět. Hřmění a bouření, které se před chvílí ozývalo z dálky, se blížilo, a nakonec mi přišlo, že to bouchlo i párkrát do kopců kolem mě. Fujjj, brrr!
obrazek obrazek
Cestou zpět jsem pěkně zmokl a teplo mi zrovna také nebylo. Chtěl jsem to trochu napravit na rifugiu Duca degli Abruzzi, kde jsem dal čaj a grappu. Moc to však nepomohlo, a tak jsem to vyřešil seběhem dolů, protože nahoře už nebylo nic k vidění. Před dvouhodinovou cestou autem zpět do Ferrary jsem dal v rifugiu Cavone ještě borůvkový koláč, opět s čajem a koupil borůvkovou grappu (moc nám nechutná). Trochu jsem byl překvapen z počasí, které panovalo dole pod horami – sluníčko teplo, jako by se nahoře nechumelilo :-(). Tipl bych, že nahoře mohlo být tak kolem 2–3 stupňů, chvílemi padaly i kroupy.
obrazek

Výlet jsem si náramně užil, protože jsem byl po delší době někde na horách. Škoda toho počasí, ale i tak to bylo super. Holt se do Apenin musím vydat ještě jednou, Monte Cimone čeká :-)

Později jsem zjistil, že moje hledání map bylo naprosto zbytečné, protože Mapy.cz jsou báječné nejen v Čechách, ale i v Itálii, Belgii, Holandsku, … Takže jsem naklikal trasu tam :-).

Radim | 15. 5. 2016 Ne 18.18 | Cestování, Ostatní | Tisk | 217x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: