ZOO v Kolíně na Rýnem

Lístky do Kolínské ZOO jsme koupili někdy na jaře na socialdeal.be za poloviční cenu, a tak nám v uvozovkách nezbylo nic jiného než se tam vydat. Cestu do Kolína jsme si zpestřili v Aachenu vyzvednutím Feinstaub plakette, která je potřebná pro vjezd do větších německých měst. V Kolíně jsme zaparkovali za 5 € pod mostem a pěšky se vydali do ZOO, která je umístěna severně od centra mezi paneláky a další zástavbou. Při pohledu na mapku se může zdát, že je ZOO malá, ve skutečnosti jsme tam strávili celé odpoledne a nakonec jsem byl překvapen, kolik tam bylo zvířat. Moji oblíbenou ZOO v Lešné však Kolínská nepřekonala :-).
20160618_145856-nahled

V ZOO lze najít snad všechny druhy věších savců jako jsou sloni, žirafy, nosorožci, medvědi, lvi, tygři,… Mě se docela líbil pavilón opic, kde měli orangutany a gorily. Dětem se samozřejmě líbilo dětské hřiště, což mi dalo prostor obdivovat sloní výběh, kde měli zrovna mladé slůně. V pavilonu hrochů a krokodýlů nás zastihl prudký liják, a tak jsme zhruba půlhodinku strávili koukáním na skupinku krokodýlů. Nevím, co naše děti na krokodýlech fascinuje, ale vydrží u nich dlouho a stejně dlouho o nich povídají. U vstupu je umístěna budova s terárii a akvárii, ale tu jsme už jen rychle prosvištěli. Nějaké ryby a ještěrky po tom celém zvířecím maratónu už naše pipíky nemohly oslovit a já jsem čekal alespoň nějakou anakondu :-). Kolínská ZOO se nám líbila a až bude zase nějaká sleva, tak se tam opět vypravíme.

Zde můžete najít plánek ZOO.
obrazek
obrazek

Radim | 18. 6. 2016 So 23.22 | Cestování, Německo | Tisk | 236x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: