Stone Mountain Park v Atlantě a odlet na Jihozápad USA (1.den)

Výlet na Jihozápad USA jsme původně plánovali na 14 dní od poloviny ledna (po skončení Raďova kurzu). Vzhledem k předčasnému ukončení kurzu k 20.12. jsme ale museli naše plány přehodnotit a tento výlet uskutečnit některý prodloužený víkend. Naštěstí kolem Dne díkuvzdání dostal Raďa týdenní volno, takže jsme mohli vyrazit :-).

Sobota 17.11.2007 – Stone Mountain Park v Atlantě a odlet na Jihozápad

Stone MountainVzhledem k tomu, že naše letadlo odlétalo až v 22:30, řekli jsme si, že je škoda celou sobotu proflákat a vydali jsme se do Stone Mountain Parku v Atlantě. Na vršek hory (1,683 feet) se šplhá 1,3 míle po cestě s pěkným sklonem. Pro mnohé Amíky je to opravdu výzva, většina se jich ale stejně sveze lanovkou. Nahoře nás čekal nádherný výhled na Atlantu a okolí, které teď bylo krásně podzimně zbarveno. Udělali jsme pár fotek a vydali jsme se zase po svých dolů. Už se stmívalo, ale pořád jsme měli dost času, a tak jsme si šli horu ještě trošku obejít. Docela známý je do hory vytesaný konfederační pomník zobrazující tři hrdiny občanské války. Na této straně hory probíhá také každý večer největší lasershow na světě. Osvětlení v Stone Mountain
Řekli jsme si, že si na tento zázrak počkáme (začínal v 19h.), navíc když dnes má být speciální vánoční! Nakonec jsme byli docela zklamaní – pár tančících tučňáků a sněhuláků, americké vánoční songy a nakonec ubohý ohňostroj. No, aspoň jsme trošku zabili čas a pronikli zase hlouběji do americké kultury. Co se nám ale líbilo, byla barevná vánoční světýlka omotaná kolem stromů a dřevěných budov – no jo, vždyť Vánoce jsou už skoro za měsíc!

Ve 20 hodin jsme se vydali na cestu na letiště. Teda spíš na parkoviště u letiště (společnost Fasttrack), kde jsme celý týden nechali naše autíčko a odkud nás minibus zavezl přímo na náš terminál. Letěli jsme opět s Deltou a letadlo bylo zaplněné jen asi z 1/3. Po cestě to s námi trošku houpalo. V Las Vegas jsme přistáli zhruba po 4 hodinách letu, ale vzhledem k jiné časové zóně tam byla teprve půlnoc.

Více fotek najdete v galerii

Martina | 17. 11. 2007 So 17.05 | Cestování, USA | Tisk | 685x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: