Las Vegas a Death Valley (2.den)

Na neděli jsme měli naplánováno noční Las Vegas, za svítání dojet do Death Valley a posléze se přesunout do Los Angeles.

Z letiště jsme po vyzvednutí zavazadel nasedli na shuttle bus, který nás zavezl do McCarran Rent-a-car Centra. Auto od Avisu jsme si objednali už přes internet spolu s letenkou. Noční Las VegasNa přepážce jsme si akorát sjednali havarijní pojištění a byli jsme nasměrováni do garáží, kde už na nás čekalo naše autíčko – Chevrolet Malibu – bílé barvy. Docela jsme hleděli, představovali jsme si totiž něco mnohem menšího a staršího (měl najeto jen 9000mil). Po rychlém seznámení jsme vyrazili na proslulý Las Vegas Blvd. – tzv. The Strip. Nejdřív jsme ho celý projeli autem, pak jsme auto nechali v parking lotu a vydali se prozkoumat kasína. Pěkně to tu žilo, neony zářily do tmy, hráči rozhazovali svoje dolary a my jsme se jen tak procházeli a nasávali atmosféru tohoto Sin City. Do všech kasín byl volný vstup, žádný dress code nebyl vyžadován, ani jste nebyli nuceni si sednout a hrát. Kdo by však odolal, že? :-) Kolem 4. hodiny ráno jsme si dali snídani v McDonald’s a vyrazili do Death Valley.

Na hranice národního parku Death Valley to bylo z Vegas asi 100mil (2hod). Badwater Basin Po cestě začalo svítat a nám se začal odkrývat pohled na zdejší krajinu a hory kolem. Naší první zastávkou byl Zabriskie Point, odkud byl pěkný výhled na planinu pod námi, na kterou jsme vzápětí sjeli. Bylo to vlastně vyschlé solné jezero – Badwater Basin, které je místem s nejnižší nadmořskou výškou v USA – 86 m pod hladinou moře. Chvilku jsme se procházeli po solných krystalcích a nebyl by to Raďa, kdyby neochutnal, zda jsou opravdu slané :-) Pak jsme si projeli tzv. Artist’s Drive – několik mil dlouhou jednosměrku mezi skálami, kde jsme se kochali různě zbarvenými horami (nechyběla ani tyrkysová – příroda opravdu dokáže takové barvy vykouzlit!). Další zastávkou byla stezka Golden Canyon, která nás měla zavézt k tzv. Red Cathedral. Cestou z Death Valley do L.A. Nechtělo se nám šplhat nahoru, a tak jsme to asi v půlce obrátili nazpět. Ve Furnace Creek Visitor centru jsme si koupili pár pohledů, dostali mapu a pokračovali dál. Už jsme neměli nic dalšího v plánu, snad jen Písečné duny, ale nakonec jsme si řekli, že raději pojedeme dál. Představovali jsme si totiž, že tak kolem 16. hodiny bychom mohli dojet do Los Angeles a odpočinout si na pláži. Čekala nás cesta dlouhá skoro 300 mil a do L.A. jsme nakonec dorazili až po tmě (kolem 18.h). V Malibu jsme našli náš kemp, postavili stan a vzhledem k včerejší noci bez spánku jsme usnuli už po 20. h.

Artist Drive
Artist Drive
Více fotek najdete v galerii Las Vegas a galerii Death Valley

Martina | 18. 11. 2007 Ne 17.06 | Cestování, USA | Tisk | 636x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: