Velikonoční běh Prostějov

Během návštěvy babičky a dědy v Prostějově jsme opět vyrazili na Hloučelu za běháním. V neděli tam pořádali tradiční Velikonoční půlmaratón v Prostějově, a tak jsme se rozhodli, že si po sobotní oslavě babiččiných narozenin dáme trochu do těla. Poprvé jsme se akce zúčastnili v roce 2014, kdy jsem běžel celý půlmaratón. Tentokrát jsem se však rozhodl jen pro desítku a děti jsme napsali na 300 metrů.

Velikonoční Půlmaraton Prostějovem 2017 – fotogalerie mkprostejov

IMG_20170409_091936-nahled

Ráno se nám z postele moc nechtělo, ale později jsme nelitovali. Přes nevalnou předpověď počasí bylo nakonec fajn, svítilo sluníčko a bylo jakžtakž teplo. U Mazánka jsem si vyzvedl své startovní číslo a zaregistrovali jsme děti na 300 metrů. Celá organizace byla na výborné úrovni a jak dětské závody, tak i hlavní závod proběhly perfektně. Myslím, že dobrou pohodu akce podpořilo i zázemí bistra u Mazánka, kde se dalo posedět, děti se mohly vyblbnout na hřišti, …

Děti běžely jako první a Verča byla ve své kategorii třetí. Ondra byl celou dobu v pohodě, ale přímo před startem se rozbrečel, a tak jsem musel běžet s ním :-). Konec však doběhl sám – byl poslední. Vzhledem k tomu, že však byl nejspíš nejmladší a nejmenší, tak to byl dobrý výkon.

Němečková Veronika – 3. místo (z 9) 1:14 (10 sekund za nejrychlejší)

Němeček Ondřej 1:51 (12. místo ze 12)

obrazek obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Jakmile skončilo vyhlášení dětských vítězů, mohli se na tratě 10 km a 21 km vydat dospěláci. Maje na vědomí, že sobotní akce může dopadnout všelijak, jsem se rozhodl jen pro desítku. Taťka si ji vybral též, protože předchozí týden běžel půlmaratón v Praze. Trasa vedla převážně kolem říčky Hloučely, chvíli po cestě na Plumlov (nic moc) a kousek po cyklostezce na Kostelec. S výsledným časem jsem byl nakonec spokojený, ale věděl jsem, že celý půlmaratón bych stejným tempem nedal.

  • Raďa 0:45:37 – 13. místo
  • děda 1:04:53 (47. místo ze 47)
obrazek obrazek obrazek

Radim | 9. 4. 2017 Ne 21.14 | Sport, Mišmaš | Tisk | 185x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb jana

Jee taky jsem tam byla :)

28. 4. 2017 Pá 23.15

[2]reagujmejlweb jana

taky jsem tam byla :)

28. 4. 2017 Pá 23.15

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: