Dino park Teufelsschlucht

Neděle byla jasná – rozloučení se s rodiči a odjezd zpět do Belgie. Naši ráno sedli do auta a vydali se směrem Mannheim, Norimberk, Plzeň a finálně Prostějov. A my jsme si naplánovali prohlídku dinoparku Teufelsschlucht a přilehlého skalního města. Nemuseli jsme ani jezdit moc daleko, protože obě dvě atrakce se nachází kousek nad Trevírem.

obrazek obrazek

Dinosauruer Park Teufelsschlucht

Dinopark byl pěkný. Dinosauři byli zajímavě namalovaní a u každého byla cedule v němčině a angličtině. Pravdou však je, že když člověk navštíví už několikátý park, tak už jej to nebaví, tak jako u prvního. Ke všemu se přidalo počasí, které bylo spíše na koupání než na procházení se mezi umělými potvorami :-). Pár věcí mě však zaujalo. Ke konci měli dílnu, kde si mohli děti namalovat svého dinosaura (bílou plastovou figurku), či vykutat kousek zkameněliny z pískové cihly a podobně. My jsme zvolili malování a docela se nám to povedlo :-). Poslední část parku byla věnovaná hypotetické zvířeně a fauně za pár miliónů let – něco vypadalo docela zajímavě a něco bylo jako ze sci-fi a člověk by si to na Zemi vůbec nepředstavil. Nakonec jsme dali v Německu téměř povinné bratwursty a vydali se na procházku do lesa.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Skalní město Teufelsschlucht

Procházka skalním městem (tak jak je známe z Prachovských skal či z Českého ráje) byla doslova vysvobozením, protože tam bylo příjemně chladno. Nejednalo se o bůhvíjak velké skály, ale na hodinovou procházku v lese to stačilo. Já jsem měl v hlavě, že dojdeme až k místnímu vodopádu Irreler Wasserfälle, ale nakonec jsme to v polovině otočili a šli zpět. V místním turistickém a informačním centru jsme dali zmrzku a pivo a tím jsme zakončili náš výlet do Německa.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Závěr

Mě se v Německu náramně líbilo. Počasí nám vyšlo výborně, tedy přesněji na jedničku mínus, protože bylo až moc vedro :-). Těch pár dní jsme si opravdu užili. Oblast kolem řek Mosely a Sáry je opravdu pěkná a těm, kdo si rádi dají dobré víno a zároveň se nebojí šlápnout do pedálů, výlet sem opravdu doporučuji.

Radim | 28. 5. 2017 Ne 21.18 | Cestování, Německo | Tisk | 201x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: