Bernkastel-Kues

Dnešní den jsme si naplánovali relax. Dopoledne jsme vyrazili na procházku po Bernkastel-Kues(u). Prošli jsme si historické centrum s hrázděnými domy a koukali do výloh, co mají zajímavého. Mě se nejvíce líbily skleněné nádoby na likéry, které měli v jednom obchodě na hlavní třídě. Byly umístěny v železném rámu a tím, že každý likér měl jinou barvu, tak mě to zaujalo. Nádoba měla ve spodu kohoutek, takže bylo možné načepovat likéru dle chuti do menší flašky. V dalším obchodě prodávali ručně vyráběná kokina a ve výloze měli starý „kokinovací“ stroj :-).

IMG_20170525_082413-nahled
obrazek obrazek obrazek obrazek

Na druhé straně řeky jsme pak zašli zahrát mini-golf. Docela nám to i šlo, až na Ondru, který se pořád rozčiloval a minimálně jedou praštil hůlkou o zem. Celé dopoledne jsme završili obědem v restauraci a pivovaru Bahnhof Cues, který udělali ve zrekonstruované budově místního vlakového nádraží. Na zahrádce jsme se už předtím stavili na pivku a moc se mi tam líbilo, a tak jsme konečně po dlouhé době vyrazili někam v cizině na baštu.

S plným břichem se nedalo nic dělat, a tak jsme zůstali po obědě doma a teprve kolem čtvrté jsme sedli do auta a jeli na bazén. Počasí bylo nádherné, slunko pařilo jakoby uprostřed léta. Měli jsme sice vyhlédnuté hrady v Cochemu a Eltz, ale nakonec se nám nechtělo štrachat se někam hodinu autem. Volba padla na bazén před vesničkou Kröv (Freibad Kröv). Jel s námi můj taťka a užili jsme si perfektní dvě a půl hodiny do zavíračky.

Ještě než jsme vyrazili zpět, tak jsme dětem koupili zmrzku a nechali je s Marťou u bazénu. Já s taťkou jsme pak zajeli do Kröv(u) pro nějaké víno. Měli jsme štěstí a hned v prvním sklípku jsme narazili na příjemného vinaře, který nám dal vše, co jsme chtěli, okoštovat. Ceny začínaly kolem 4 € za láhev.

Některé z následujících fotek vznikly při mých ranních bězích:

Odkazy na mapy:

Odkazy na mapy:

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Likéry:

obrazek
obrazek

Radim | 27. 5. 2017 So 23.48 | Cestování, Německo | Tisk | 168x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: