Běhání v Paříži

Při předchozích návštěvách Paříže jsem na běhání neměl ani pomyšlení. Buď to bylo v zimě a nebo to bylo daleko někam do lesa. Tentokrát jsem však vybral ubytování v Pařížské čtvrti Verrieres-le-Buisson v hotelu L'Hôtel Restaurant Verrières, který byl poblíž lesa Foret Domaniale de Verrieres. Po krátkém večerním deštíku jsem kolem sedmé vyběhl a dal si pěkných 14 km. Trochu jsem byl varován, abych se tam moc nezdržoval za tmy, protože si tam dávají sraz gayové. No trochu jsem měl stažené půlky :-), ale les byl téměř prázdný až na jednoho běžce a pár cyklistů.

Les – rozcesti-nahled

Docela jsem byl překvapený, že lze v Paříži nalézt takový velký les. Bylo tam plno cest a cestiček, takže bez mobilu bych byl asi nahraný. Každá cesta začínala cedulí s jejím jménem, ale nic mi to neříkalo. Zhruba kousek za polovinou jsem narazil na srnku, která baštila u cesty. Nijak nebyla zaskočená a utekla až když jsem byl zhruba deset metrů od ní. Docela jsem koukal a stihl jsem tak vyfotit jen rozmazaný zadek :-). Tím jak bylo dusno, tak jsem přiběhl uplně mokrý. Běželo se však fajn.

Les – znaceni-nahled

Další tip na běhání je stezka podél rychlodráhy, která prý vede až do centra. Zhruba dva kilometry jsem po ní šel směrem do Massy a musím potvrdit, že to tam je fajn. Kolem dráhy, která je vedena v tunelu nebo za vysokými zdmi, je parčík s různými stezkami a hřišti pro děti. Člověk si až ani neuvědomí, že kolem je desetimiliónová aglomerace.

Nakonec přidám ještě krátké info o cestě zpět, která vůbec nesouvisí s běháním :-). Do Paříže jezdím(e) z Liege vlakem Thalys. Je to jeden z rychlovlaků, které na západě jezdí. Přidávám trasu Thalysu s tím, že kdo chce tak se může mrknout na rychlost :-). Největší rychlost udávaná na GPS byla 296 km/h, což je pro našince opravdu úctyhodné.

obrazek obrazek

Pozn.: Na obrázku je hlavní nádraží Gare du Nord a vlak není Thalys, ale další rychlovlak, který jsem vyfotil v Massy.

Odkazy na mapy:

Radim | 27. 6. 2017 Út 23.29 | Cestování, Sport | Tisk | 423x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: