Tros Marets

Vzhledem k tomu, že pocházím z kopců, tak nám nějaké větší vrcholky tady v Belgii chybí. Jediné štěstí je, že Ardeny jsou zhruba hodinku cesty autem a že tam je plno pěkných míst. Tentokrát jsme si vybrali procházku kolem potoka Tros Marets, který leží kousek nad Malmedama.

Veru-u-mostu-nahled
Sane-u-parkoviste-nahled

Auto jsme zaparkovali kousek nad vesničkou Bévercé u hotelu Le Marie-Catherine. U parkoviště je východiště červené turistické značky, po které jsme se vydali. Zhruba kilometr jsme šli lesem a vysoko nad potokem, ale poté jsme se nějak rychle ocitli u mostku přímo nad ním. Tento výlet je třetí v pořadí našich posledních výletů do Arden, které vždy vedly kolem nějakého potoka. Musím říci, že tento mě nějak nenadchl. Stezka se chvílemi pěkně klikatila kolem potoka, ale ten byl spíš malým čůrkem a nebyl nijak extra zajímavý. V porovnání s prvním (La Hoegne), byl tento výlet tak trochu o ničem, prostě obyčejná procházka v lese.

Zhruba uprostřed jsme našli velký suchohřib a chvíli poté malého ptáčka, který nejspíš spadl z hnízda. Bylo nám ho líto, ale nic se s ním nedalo dělat. U cesty vedoucí do Hockai jsme to otočili a šli jinou trasou zpět k autu. Zpáteční cesta byla únavná a nudná. Jediným zpestřením byli cyklosjezdaři, kteří řádili v Bike Parku de la Ferme Libert. Chvíli jsme na ně koukali a obdivovali, co dokážou sjet a z jakých výšek skočit. Prostě fantazie.

obrazek obrazek

Abychom se trochu probudili a občerstvili, tak jsme ještě zajeli autem na slíbené hřiště u Centra Nature de Botrange.

Radim | 24. 6. 2017 So 09.37 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 244x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: