Čokoládovny Galler, Jacques, Neuhaus a Lindt

Při pobytu v Belgii, jsme si v našem okolí oblíbili pár čokoládoven, kam jsme pravidelně jezdili nakupovat do podnikové prodejny. Zkuste se mrknout a třeba až jednou pojedete po dálnici E40 do Bruselu, tak se vám bude chtít na chvilku odbočit do jedné z nich :-).

eupen-nahled
  • Chocolaterie Jacques – tato čokoládovna se nacházela před Eupenem kousek od dálnice E40 vedoucí mezi Liege a Aachenem. Prodávali tam kilové balíky různých druhů čokolády a s různými náplněmi nebo oříšky. Cena za kilový balík je 5 €. Čokoládové kuličky s různými náplněmi (my jim říkáme pralinky) jsou v půlkilových baleních za 4 –5 €. My máme nejraději hořkou čokoládu s mandlemi. Často je to o štěstí, protože ne vždy mají to, co my chceme. Prostě jde o to, co zrovna vyrábí a co se nějak pokazilo :-). Mají omezenou možnost ochutnávky, ale alespoň něco.
  • Galler – nedávno jsem hledal nějakou podobnou čokoládovnu, jak je v Eupenu, ale trochu blíže k nám a našel jsem Galler v Liers. Tato čokoládovna nabízí trochu luxusnější čokoládu a ceny tomu odpovídají. Kilo čokolády stojí 10€. Výběr mají opět podle toho, co se pokazí. Známé jsou jejich čokoládové tyčinky s různými náplněmi (le bâton francouzsky). Já jsem se doslova zamiloval do Le Bâton Noisettes – Noir, tzn. hořká čokoláda s náplní a celými lískovými oříšky. V prodejně mají všechny nabízené produkty k ochutnání, takže po dvaceti minutách máte čokolády až nad hlavu :-).
galler-mini-tablettes-nahled
  • Lindt – v této velkoprodejně v Aachenu jsme byli jen jednou. Mají tam toho opravdu moc, ale nás to tam moc nenadchlo. Ceny jsou o trochu lepší než v obchodě, ale žádný zázrak a navíc tam nemají vůbec nic na ochutnání. Takže když něco neznáte, tak kupujete zajíce v pytli.
lindt-nahled
  • Neuhaus – tuto podnikovou prodejnu čokoládovny/pralinkárny nám doporučila Darča. Nejspíš se tam asi nepodíváme, ale přidávám ji do seznamu pro ty, kteří se nachomejtnou v Bruselu.
  • Huize Puck – málem bych zapoměl na tuto pralinkárnu v Tongerenu. Byla mou nejoblíbenější :-). Vždy když jsem potřeboval koupit nějaký pěkný dárek v podobě belgických pralinek, tak jsem šel sem. Měli tam nejlepší pralinky v okolí.
huize-puck-nahled

Radim | 10. 2. 2019 Ne 22.33 | Mišmaš, Belgie a NL | Tisk | 267x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: