Prosincové akce v MŠ, ZŠ a gymnastice - Sinterklaas, Vánoce

Na konci listopadu a v prosinci proběhlo ve škole u Verči a ve školce u Ondry a na dalších místech několik akcí spojených se Sinterklaasem (obdoba našeho Mikuláše) a s Vánoci.

29.11. – Pietendag u Verči v gymnastice

Sinterklaas bohužel nemohl do gymnastiky přijít, a tak sem poslal aspoň svoje nejlepší Piety gymnasty. Tito Pietové přeměnili gymnastický sál na výcvikový sál pro opravdové Piety. Děti se učily lézt na střechu, chodit po střechách, skákat z jedné střechy na druhou, házet balíčky do komínů a mnoho dalších cvičení. Nakonec dostaly všechny děti diplom a nějaké sladkosti.
DSC_1434-pietendag-nahled pietendag-nahled

1.12. – Grote Sinterklaas show Verčiné školy v sále v Riemstu

Této velké show jsem se bohužel kvůli nemoci nemohla zúčastnit, ale podívat se jeli aspoň Raďa s dědou Jirkou. Oba dva byli nadšení. Děti pomáhali Sinterklaasovi najít jeho písničku a při té příležitosti předváděly různé tanečky. Tato vystoupení byla prokládána krátkými video scénkami. Děti na pódiu i dospěláci v hledišti se dobře bavili a to bylo hlavním účelem tohoto setkání.
24131350_633861910117376_7491709024877151135_n-sint-nahled

5.12. – Sinterklaas u Ondry ve školce

obrazek Také k Ondrovi do školky chodí tradičně 5.12. odpoledne na návštěvu Sinterklaas se svými Zwarte Piety. Děti si pro ně připraví různé básničky a tanečky a za odměnu dostanou nějakou hračku.

15.12. – Vánoční setkání v kostele a u Verčiné školy

obrazek Týden před Vánoci byli všichni rodiče (prarodiče i známí) pozvaní na vánoční setkání do kostela ve Vroenhovenu. Větší děti vyprávěly vánoční příběh o narození Ježíše a menší děti byly převlečené za pastýře a hvězdičky a dotvářely tak atmosféru. Po skončení jsme se přesunuli na školní dvůr, kde pro nás byla připravená výborná polévka pro zahřání.

17.12. – XMAS run v Lanakenu

obrazek Stejně jako loni jsme se i letos před Vánoci zúčastnili takového jednoho sranda běhu v Lanakenu. Všichni „běžci“ byli převlečení za Kerstmany (vánoční muže). Kostým dostali všichni v rámci registrace. K tomu ještě kuponky na čtyři nápoje a jednu vafli. Ochutnala jsem opět po roce různé příchutě jeneveru a byla jsem spokojená :-) Pro děti měl „opravdový“ Kerstman připravené kupónky na kolotoč, takže i ty si přišly na své.

20.12. – Verčina oslava narozenin ve škole

obrazek Verčinu oslavu narozenin ve škole jsme pojali trošku střídměji než loni a přinesli jsme jenom cupcaky. Byly to vanilkové muffiny s pařížskou šlehačkou ozdobené vločkou z marcipánu. Snad chutnaly. A jako dárek Verunka přinesla dvě knížky: Pata a Mata, a pak Krtečka, obě v holandštině.

Martina | 15. 12. 2017 Pá 22.34 | Mišmaš | Tisk | 147x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejl mick007
:-)

30. 1. 2018 Út 16.29

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: