Vánoční trhy v Liège

Před Vánoci jsme tradičně navštívili několik vánočních trhů. K našim oblíbeným patří Maastricht a Monschau, ale chtěli jsme se podívat i na nějaké nové místo. Výběr padl na Liège (Lutych). V centru tohoto města jsme ještě nebyli, i když tudy velmi často projíždíme. Domluvili jsme se ještě s Raďou a jeho rodinkou, že si zde dáme sraz, a pak se přesuneme k nám.
IMG_20171209_125254-nahled
Do Liège jsme dorazili kolem 11. hodiny. Auto jsme nechali v parkovacím domě blízko centra, a tak jsme brzy byli na hlavním náměstí. Dřevěné stánky nabízely spoustu vánočního zboží. Pomalu jsme mezi nimi procházeli a prohlíželi si zajímavé věci. Vzhledem k tomu, že se blížilo poledne, tak se začala ozývat naše hladová bříška. Ještěže tu také bylo plno stánků s různými dobrotami. Neodolali jsme palačinkám a vynikajícím lutyšským vaflím, výborná byla také teplá grilovaná šunka v křupavé bagetě a za největší specialitu Raďa považoval brambory se slaninou a rozpuštěným sýrem. Prošli jsme celou „vánoční vesnici“ a spokojení se vydali na cestu domů. Strávili jsme tu necelé tři hodinky.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Martina | 9. 12. 2017 So 22.33 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 148x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb Jiřina

Mate moc pekne fotografie! :-) I po mesici na me dychla vanocni atmosfera. A protoze jste chytry muz, doporucim vam, jak nalozit se stromeckem po Vanocich. http://bylinky.online/…sti-vyuziti/ Krasny svatky, Jiřka :-)

23. 1. 2018 Út 16.17

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: