Waterloo - Panorama a Lev

Bydlet v Belgii čtyři roky a nenavštívit pomník bitvy u Waterloo by byla opravdu do nebe volající ostuda, takže jsme návštěvu tohoto významného místa naplánovali na pozdní odpoledne při cestě z Monsu domů. Raďa, Darča a Eda jeli s námi, takže byla sranda a parádně jsme tím zakončili společný víkend. Počasí nám více než přálo. Bylo příjemně teplo a polojasno, i když předpověď hrozila obvyklými přeháňkami.

K Waterloo jsme přijeli kolem páté hodiny, tj. zhruba hodinu před zavíračkou. Koupili jsme vstupenky na kopec se lvem (cca 7 € na dospěláka, děti neplatily) a po shlédnutí přilehlého obchůdku s obvyklými cetkami jsme vyrazili na prohlídku.

IMG_20180311_180636-nahled

Hned první zastávka v podobě panoramatu bitvy byla super. Na autentičnosti obrazu dodal zvukový doprovod v podobě ran z děl a hlaholu bitvy.

Na památníku neboli „kopci“ se lvem jsme pobili docela dlouho, protože tam bylo náramně fajn. Sluníčko bylo nízko a paprsky prostupující skrze mraky vykouzlily pohodovou atmosféru. Děcka lozila na stupně kolem lva a skákala z nich a my se snažili vychutnat tu předjarní pohodu. Představa nějaké bitvy, která se tu odehrála na začátku devatenáctého století, byla na hony vzdálená.

Abych se alespoň trochu obohatil, tak jsem posléze přečetl článek Bitva u Waterloo na wiki, ale říkám si, že někdy budu muset přečíst o Napoleonovi a jeho době něco podrobnějšího.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Radim | 11. 3. 2018 Ne 09.50 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 253x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: