Přehrada l´Eau d´Heure

Už dlouho jsme nebyli u Radi a Darči, a tak jsme si domluvili na tento víkend návštěvu v Monsu. Vyrazili jsme z Haagu v pátek odpoledne a užili jsme si odpolední provoz kolem Rotterdamu a Bruselu. Prostě eňo ňůňo :-(. Naštěstí jsme ještě na chvíli stihli v Monsu akci pořádanou tamní českou enklávou. Dostali jsme české pivko a děti si poskákali na skákacím hradě. V sobotu jsme vymysleli výlet k přehradě l'Eau d'Heure a v neděli jsme po obědě vyrazili zpět domů.
IMG_20181006_145434-nahled
Přehrada l'Eau d'Heure se nachází asi hodinu cesty autem jihovýchodně od Monsu. Lákal nás obojživelný autobus, věž s vyhlídkou na hrázi a pěkné okolí nádrže.
obrazek obrazek

Auto jsme nechali u informačního centra a šli se nejdřív mrknout, zda se dá jít na tu věž. Bohužel jsme zjistili, že nejbližší „prohlídka“ je volná až ve tři hodiny. To se nám zdálo moc pozdě, a tak jsme si jen naplánovali procházku na druhou stranu přehrady k tamnímu přístavu a zpět. Teprve až při cestě po hrázi jsme zjistili, že se vlastně jedná o přečerpávací elektrárnu, protože horní nádrž nemá téměř žádné přítoky. Došlo nám, že naše prohlídka věže, je ve skutečnosti prohlídkou celé elektrárny a věž se Skywalk je jako bonus navíc :-). No snad někdy jindy.

Po přejití hráze jsme hned zabočili doprava a podél břehu se dostali „omylem“ až do uzavřeného areálu potápěčské báze Centre de Plongée des Barrages de l'Eau d'Heure (CPBEH). Bylo pěkně, a tak se to tam potápěči jen hemžilo. Chvíli jsme je pozorovali z dáli, ale pak jsme se zeptali a byli jsme „vpuštěni“ na vyhlídku u vstupu do vody, kde bylo pár laviček. Byl zrovna čas oběda, a tak jsme během koukání na tu zajímavou „vodní televizi“ zbaštili naše lepeňáky a sušenky.
obrazek obrazek
Zpět jsme se dostali po stejné cestě, a protože bylo ještě brzo, tak jsme se vydali podél druhého břehu k přírodnímu lezeckému parku. U vstupu tam měli malou restauraci, a tak jsme si konečně dali pivko, zmrzku, palačinky a užívali si v klidu pěkného dne.
obrazek obrazek
V neděli jsme dopoledne prolezli snad všechna dětská hřiště v okolí Raďova a Darčina domku a kolem třetí hodiny vyrazili zpět do Haagu. Cesta byla v pohodě, a tak jsme byli zhruba za tři hoďky doma.

Radim | 6. 10. 2018 So 21.18 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 150x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: