Muzeum těla - Corpus Experience v Leidenu

Brzké jaro v Nizozemsku mi trochu připomíná Čechy, a to v jedné věci – zima se ještě nevzdává, a tudíž je chladno. V Nizozemsku k tomu navíc ještě fouká. A to že svítí sluníčko opravdu ještě neznamená, že se nám chce chodit ven. Takže jsme se vydali do nedalekého Leidenu, kde se nachází Corpus Experience. Jedná se o interaktivní muzeum lidského těla vhodné pro všechny věkové kategorie (resp. pro děti od 6 let). Marťa sehnala zlevněné vstupenky na ah.nl, a tak jsme si na odpoledne domluvili prohlídku a vyrazili. IMG_20190317_152524-nahled

V přízemí jsme vyfasovali sluchátka s přehrávacím zařízením (bylo možné poslouchat v angličtině nebo holandštině) a v malé skupině cca 15 lidí vyrazili na prohlídku. Postupně se prochází různými orgány lidského těla a stoupá se tak na vrchol budovy. Tato audiovizuální prohlídka trvá zhruba 50 minut. Konec je v horním patře budovy, kde se nachází kavárna s pěkným výhledem. Na osvěžení jsme dali nějaký zákusek s kafem a limčou.

Druhá část muzea je věnována různým zajímavostem týkajících se lidského těla. Úplně nahoře byly informace o DNA, dále pak zajímavosti o lidských smyslech a různé experimenty, jak je ošálit. Mě přišly například zajímavé informace a statistiky o dnešním vývoji léčiv. Naši malí experti se v této části trochu nudili, protože to bylo více o čtení a různé experimenty byly spíše pro starší děti nebo dospělé.

Dole jsme se rozhodli, že se půjdeme na chvíli projít po okolí, ale vylezli jsme sotva za roh budovy a vrátili se :-). Byli jsme schopni tak akorát vyfotit sedící postavu, která je součástí budovy, a pak nás zima a vítr zahnaly zpět do tepla.

Od Corpus Experience jsem osobně čekal trochu více, ale špatné to tam nebylo. První část, kdy se procházelo lidským tělem, byla sice pěkně udělaná, ale taková statická. Druhou částí jsme víceméně proběhli, protože to Ondru a Verču moc nezajímalo. No tak snad někdy příště, až trošku povyrostou :-).

Nesmím ještě zapomenout na samotnou budovu muzea ležící hned vedle dálnice A44 u Leidenu. Budova má z přední strany přidělanou obrovskou sedí postavu.

Radim | 17. 3. 2019 Ne 12.39 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 91x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: