Farma Essesteijn a větrný mlýn De Vlieger

Na dnešek jsme si naordinovali pohodový den doma s menší procházkou do okolí. Cestou do atletiky ve Voorburgu projíždíme kolem jednoho větrného mlýnu, a tak jsem řekl, že se tam půjdeme projít. Dětem jsme doporučili koloběžky a vyrazili. Samozřejmě se to neobešlo bez tradičního „mrčení“, ale to už známe a nenechali jsme se odradit.

IMG_20190406_153953-nahled

Farma Essesteijn

Nejdříve jsme došli k Stichting Stadskinderboerderij Essesteijn, což se v podstatě zachovalá farma s domácími zvířaty uprostřed města, která je udržovaná dobrovolníky a určená hlavně pro děti. Tento model se mi v Nizozemsku opravdu líbí, děti se můžou kouknout na zvířata a poté se vyblbnout na přilehlém hřišti. Farmy sem tam nabízí výrobky ze své vlastní produkce a většinou tam bývá menší kavárna/restaurace.

Větrný mlýn De Vlieger

Hned naproti farmě přes malý kanál je větrný mlýn De Vlieger. Když jsme k němu přišli, už jej zavírali, ale určitě se tam někdy mrkneme.

IMG_20190406_154225-nahled

Další zastávkou byl park Sytwende, kde je pěkné hřiště se skluzavkou.

Pokračování dál podle některých jedinců nepřipadalo v úvahu, ale podařilo se nám je s Marťou ukočírovat pod slibem vlakového depa a dalšího hřiště. Depo se nachází hned za kanálem Trekvliet of Zuidvliet a nějak nás nenadchlo. Co nás však nadchlo, byly stojany na kolo, které jsou důmyslně vymyšleny ve dvou řadách nad sebou. Pořád jsme špekulovali, jak dávají kola do horního patra, a tak jsme si to u zastávky Leidschendam-Voorburg vyzkoušeli. Prostě paráda, i „stará babka“ to zvládne. Prostě se to vysune, sklopí, nasadí kolo, zvedne a zasune zpět.

obrazek obrazek

Předposlední zastávkou bylo menší hřiště přímo nad zahloubanou tramvajovou zastávkou Oosteinde. U Groote Zijdeparku jsme pobyli ještě chvíli na skejtboardovém hřišti.

Odkazy na mapy:

Radim | 6. 4. 2019 So 12.50 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 86x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: