Farma Balijhoeve a Westerpark

V půlce května za námi na víkend přijela Darča s Edíkem. Plán byl jasný – navštívit nějakou farmu se zvířátky a dětské hřiště někde v okolí. Navrhla jsem, že zajedeme do Zoetermeeru a prozkoumáme farmu De Balijhoeve. Raďa k tomu vymyslel ještě procházku parkem Westerpark na druhé straně dálnice se zastávkou na hřišti Westerpret.
IMG_20190518_163211-nahled
Vyrazili jsme hned dopoledne autem a dětem vzali pro jistotu i koloběžky. Zaparkovali jsme u dětské farmy a hned ji šli navštívit. Měli zde různá domácí zvířata, na koukání, ale i na pohlazení. Nejdéle jsme se zdrželi u koz, které jsme krmili natrhanou trávou. Chvilku jsme strávili i na hřišti, a pak jsme pokračovali dál. Přečetla jsme si, že na farmě dávají při výběru zvířat přednost holandským a staroholandským plemenům. Některým plemenům totiž hrozí, že vyhynou, a tak taková farma chovem těchto zvířat plní důležitou úlohu.
IMG_20190518_121512-nahled
V autě jsme vyzvedli koloběžky, snědli připravené lepeňáky a vydali se do Westerparku. Cestou děti přeplavaly kanál po voru, několikrát přeběhly visutý mostek a na kolobrndách uháněly kosmickou rychlostí. K hřišti Westerpret jsme tak dorazili za pár minutek. Na pokladně jsme zaplatili vstupné – 5e za děti a 2,50e za dospělé. Děti se rozprchly, my jsme si sedli do stínu a povídali si. Bylo zde plno skluzavek, houpaček, průlezek, vodní hřiště, minigolf, bunkr atd. Později jsme si dali nanuka a kolem 16.h. vyrazili na cestu domů.
obrazek obrazek obrazek obrazek

Martina | 18. 5. 2019 So 10.08 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 78x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: